LÜTFEN YARDIM EDİN

Soru

25 yaşındayım , 24 yaşından beri extazy kullanıyorum başlarda çok sevdim ama zamanla kendimi bitirdigimi farkettim ve extazynın bana verdigii kalıcı hasarları hissediyorum, kurtulmayı çok istiyorum ailem üzülmesin diye kimseye bişeyde söyluyemiyorum ne olur bana bi yol gösterin

0

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba, bağımlılıktan kurtulmak için en önemli silahımız irademizdir. Bu konuda kararlı olmak ve bu kararınızı bozmamamız gerekmektedir. Bunun dışında çevre ve arkadaş değişikliği önemli olacaktır. Madde kullanan bir çevredeyseniz hemen buradan uzaklaşmalı, madde kullanan arkadaşlarınızla ilişkinizi kesmeniz gerekmektedir. Çevre hemen değiştirilebilse de arkadaşlıklar bu kadar hızlı değiştirilememektedir. Alternatif çevre ve arkadaşlıklar kurarak, madde kullanan arkadaşlarınızla yavaş yavaş uzaklaşmalı ve zamanla hiç görüşmemelisiniz.

    Kullandığınız maddeyi hangi neden ve şartlarla olursa olsun asla kullanmamalısınız. ‘Uzun süredir kullanmadım, bir kere içsem bir şey olamaz’ gibi düşüncelere girmemeye dikkat etmelisiniz. Kararlı ve iradeli olmanız bu nedenle önemlidir. Artık maddeyi ömür boyu kullanmayacağınızı bilmelisiniz.

    Kendi başınıza başaramıyorsanız uzman desteği almanız gerekecektir. Bu konuda Balıklı Rum Hastanesine başvurabilirsiniz.

    "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak