Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

LÜTFEN YARDIM EDİN

Soru
1 görüntülenme
0

25 yaşındayım , 24 yaşından beri extazy kullanıyorum başlarda çok sevdim ama zamanla kendimi bitirdigimi farkettim ve extazynın bana verdigii kalıcı hasarları hissediyorum, kurtulmayı çok istiyorum ailem üzülmesin diye kimseye bişeyde söyluyemiyorum ne olur bana bi yol gösterin

Merhaba, bağımlılıktan kurtulmak için en önemli silahımız irademizdir. Bu konuda kararlı olmak ve bu kararınızı bozmamamız gerekmektedir. Bunun dışında çevre ve arkadaş değişikliği önemli olacaktır. Madde kullanan bir çevredeyseniz hemen buradan uzaklaşmalı, madde kullanan arkadaşlarınızla ilişkinizi kesmeniz gerekmektedir. Çevre hemen değiştirilebilse de arkadaşlıklar bu kadar hızlı değiştirilememektedir. Alternatif çevre ve arkadaşlıklar kurarak, madde kullanan arkadaşlarınızla yavaş yavaş uzaklaşmalı ve zamanla hiç görüşmemelisiniz.

Kullandığınız maddeyi hangi neden ve şartlarla olursa olsun asla kullanmamalısınız. ‘Uzun süredir kullanmadım, bir kere içsem bir şey olamaz’ gibi düşüncelere girmemeye dikkat etmelisiniz. Kararlı ve iradeli olmanız bu nedenle önemlidir. Artık maddeyi ömür boyu kullanmayacağınızı bilmelisiniz.

Kendi başınıza başaramıyorsanız uzman desteği almanız gerekecektir. Bu konuda Balıklı Rum Hastanesine başvurabilirsiniz.

Cevaplandı 0
pablo59 2 sene 1 Cevap 176 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com