Lutfen yardım edin

Soru

Merhaba iyi günler son 3 aydır kendimi her anlamda bitmiş hissediyorum. kendisiyle evlilik hayali kurduğum 2 bucuk yıllık sevgilimle ayrıldık. Onun boşluğunu hiç bir şeyle dolduramadım sürekli hayatıma yeni birini aldım ama olmadı olmuyor. O varken kafamda bir rota vardı. Ne yapacağımı ne olacağını bilirdim ya da endişe etmezdim gelecek için o gittiğinden beri hiç bir yere sığamıyorum. Ve kimsenin beni onun kadar sevmeyişi herkesi onunla kıyaslamam ve daha bir suru sıkıntı. Ben edebiyat mezunuyum atamaların da durumu olmayınca işsizlik de bunalttı beni. Yüksek lisans yapmayı düşünuyordum ama içimde hiç bir şeyi yapmaya istek kalmadı. işe girersem de içimin huzur bulacağını sanmıyorum. Surekli kendi kendime okudun ne oldu atama yok iş yok sevgilin de gitti. Kendimi dipsiz bir kuyuda gibi hissediyorum ve artık kendime zarar vermeyi bile düşünur hale geldim. Hiç bir amacın yok diyorum kendi kendime. Ben cok mutlu bir insandım artık hiç bir şey beni mutlu etmiyor. Eski günlerimi cok özluyorum. Ne olur yardımcı olun. Bana ne oluyor.? İnsanlara karşı hep iyi davranmaya calışıyorum kötü davranırsam dışlanma korkusı var içimde. Sevdiklerimi kaybetmekten cok korkuyorum. Lutfen yardımcı olun.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Böyle durumlarda yarım kalmışlık, bitmemiş işler, acabalar insanın zihnini kurcalar ve yaşanan sıkıntının artmasına neden olur. Biten ilişkilerin ardından yas tutmak normal bir süreçtir. 2.5 yıllık bir ilişkinin ardından 3 ay henüz kısa bir zaman olabilir kendinize süre tanımalısınız. Yeni bir ilişki için henüz kendinizi hazır hissetmediğinizi anlıyorum. Ancak yaşadığınız karamsarlıkların olayları değerlendirme şeklinizden dolayı ortaya çıkma ihtimali yüksek. Görüyorum ki yaşadıklarınızdan dolayı kendinizi değersizleştirme eğilimine girmişsiniz. Sevgilinizle ayrılmış olmanızı, arkadaşlarınıza, çevrenize genellemeyin, kimse sizi sevmekten geçmeyecek. Bu düşünce yapısını değiştirerek işe başlamalısınız. Yaşadığınız sıkıntıları hafifletecek size iyi gelen yararlı etkinlikler bulmalısınız kendinize. Belki özel kurumlara başvurarak bir işe girmeyi deneyebilirsiniz ya da istediğiniz yüksek lisansa başlayabilirsiniz. Yeni bir çevreye girmek bu dönemde size çok iyi gelecektir.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak