Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Lutfen yardım edin

Soru
6 görüntülenme
0

Merhaba iyi günler son 3 aydır kendimi her anlamda bitmiş hissediyorum. kendisiyle evlilik hayali kurduğum 2 bucuk yıllık sevgilimle ayrıldık. Onun boşluğunu hiç bir şeyle dolduramadım sürekli hayatıma yeni birini aldım ama olmadı olmuyor. O varken kafamda bir rota vardı. Ne yapacağımı ne olacağını bilirdim ya da endişe etmezdim gelecek için o gittiğinden beri hiç bir yere sığamıyorum. Ve kimsenin beni onun kadar sevmeyişi herkesi onunla kıyaslamam ve daha bir suru sıkıntı. Ben edebiyat mezunuyum atamaların da durumu olmayınca işsizlik de bunalttı beni. Yüksek lisans yapmayı düşünuyordum ama içimde hiç bir şeyi yapmaya istek kalmadı. işe girersem de içimin huzur bulacağını sanmıyorum. Surekli kendi kendime okudun ne oldu atama yok iş yok sevgilin de gitti. Kendimi dipsiz bir kuyuda gibi hissediyorum ve artık kendime zarar vermeyi bile düşünur hale geldim. Hiç bir amacın yok diyorum kendi kendime. Ben cok mutlu bir insandım artık hiç bir şey beni mutlu etmiyor. Eski günlerimi cok özluyorum. Ne olur yardımcı olun. Bana ne oluyor.? İnsanlara karşı hep iyi davranmaya calışıyorum kötü davranırsam dışlanma korkusı var içimde. Sevdiklerimi kaybetmekten cok korkuyorum. Lutfen yardımcı olun.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Böyle durumlarda yarım kalmışlık, bitmemiş işler, acabalar insanın zihnini kurcalar ve yaşanan sıkıntının artmasına neden olur. Biten ilişkilerin ardından yas tutmak normal bir süreçtir. 2.5 yıllık bir ilişkinin ardından 3 ay henüz kısa bir zaman olabilir kendinize süre tanımalısınız. Yeni bir ilişki için henüz kendinizi hazır hissetmediğinizi anlıyorum. Ancak yaşadığınız karamsarlıkların olayları değerlendirme şeklinizden dolayı ortaya çıkma ihtimali yüksek. Görüyorum ki yaşadıklarınızdan dolayı kendinizi değersizleştirme eğilimine girmişsiniz. Sevgilinizle ayrılmış olmanızı, arkadaşlarınıza, çevrenize genellemeyin, kimse sizi sevmekten geçmeyecek. Bu düşünce yapısını değiştirerek işe başlamalısınız. Yaşadığınız sıkıntıları hafifletecek size iyi gelen yararlı etkinlikler bulmalısınız kendinize. Belki özel kurumlara başvurarak bir işe girmeyi deneyebilirsiniz ya da istediğiniz yüksek lisansa başlayabilirsiniz. Yeni bir çevreye girmek bu dönemde size çok iyi gelecektir.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Nur55 2 sene 1 Cevap 174 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com