Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Lütfen,hocam.

Soru
19 görüntülenme
0

Hocam merhabalar. Ankara’da yaşıyorum, 21 yaşında bir erkeğim. Hocam benim derdim; 1 senedir beni fazla rahatsız edecek düzeyde olmasada takıntı problemi yaşıyordum ama son bir aydır ekseriyetle arttı. Kafayı yiyeceğim. Bir örnek vereyim, biri yanımdan geçerken hapşırdı ve ben anlık dalğınlık kişinin geçtiği yönde olan elimle yüzümdeki yarayı defalarca sildim ama aklıma takıldı kafamdan aramıyorum birşey bulaşırmı diye. Nefes aldırmıyor hocam. Sürekli birkaç şey belirlenmiş kafamda, ya elime birşey geldiyse , ya yaraya elimi değdim birşey olursa diye mahvetti beni yardımlarınızı bekliyorum hocam. Çok teşekkür ederim.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Takıntılarınızın olduğundan bahsediyorsunuz. Takıntılarımız hatalı düşünce kalıplarımız nedeniyle oluşurlar, önüne geçilmediği takdirde farklı alanlara sıçrayarak artarak devam edebilir. Buna neden olan düşünceleri gerçekçi olanlarla değiştirmelisiniz. Mesela verdiğiniz örnekte eğer size bir mikrop vs. bulaşmış olsa bu kendini belli ederdi veya doktora giderek bunu öğrenebilirsiniz bunu takıntı haline getirmenize gerek yok. Sorununuzu çözmek için mutlaka bir uzmana gitmelisiniz. İlaç tedavisi ve terapiyi birlikte götürebilirsiniz.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 203 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com