Lütfen,hocam.

Soru

Hocam merhabalar. Ankara’da yaşıyorum, 21 yaşında bir erkeğim. Hocam benim derdim; 1 senedir beni fazla rahatsız edecek düzeyde olmasada takıntı problemi yaşıyordum ama son bir aydır ekseriyetle arttı. Kafayı yiyeceğim. Bir örnek vereyim, biri yanımdan geçerken hapşırdı ve ben anlık dalğınlık kişinin geçtiği yönde olan elimle yüzümdeki yarayı defalarca sildim ama aklıma takıldı kafamdan aramıyorum birşey bulaşırmı diye. Nefes aldırmıyor hocam. Sürekli birkaç şey belirlenmiş kafamda, ya elime birşey geldiyse , ya yaraya elimi değdim birşey olursa diye mahvetti beni yardımlarınızı bekliyorum hocam. Çok teşekkür ederim.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Takıntılarınızın olduğundan bahsediyorsunuz. Takıntılarımız hatalı düşünce kalıplarımız nedeniyle oluşurlar, önüne geçilmediği takdirde farklı alanlara sıçrayarak artarak devam edebilir. Buna neden olan düşünceleri gerçekçi olanlarla değiştirmelisiniz. Mesela verdiğiniz örnekte eğer size bir mikrop vs. bulaşmış olsa bu kendini belli ederdi veya doktora giderek bunu öğrenebilirsiniz bunu takıntı haline getirmenize gerek yok. Sorununuzu çözmek için mutlaka bir uzmana gitmelisiniz. İlaç tedavisi ve terapiyi birlikte götürebilirsiniz.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak