Masturbasyon Sonrası Takıntı Nasıl Kurtulucam

Soru

Ben ergen bir bireyim ve bazı ihtiyaçlarım oluyor cinsellikle alakalı ve masturbasyon yapıyorum.Masturbasyon yaptıktan sonra pişmanlık duyuyorum neden niçin yaptım diye. Sonra durmadan yemin ediyorum pişmanlık duyduğum için bu yeminler çok büyük yeminler oluyor bir tanesi şuydu :Bir daha masturbasyon yaparsam şu şu mesleği olamayayım diye.Bu tarz yeminler verip bozuyorum ve bozuncada endişeleniyorum o istedğimi olamayacağım diye.Bunlar devam ettikçe de korkuyorum hayatım kötü olacak diye.Büyük yeminleri bozduğum için kötü olacak şeyler aklıma geliyor istediğimi olamayacağım gibi 2 hafta kadar önce yine yemin ettim kuran vb.içine katarak şimdi bozarsam mesleği olamayacağım diye lütfen sorumu cevaplar mısınız? Şimdiden çok teşekkürler  .

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Cinsel hayat, insanın en temel ihtiyaçlardan biridir. Suçluluk mu hissediyorsunuz veya günah olduğunu mu düşünüyorsunuz? Her ikisinde de düşüncelerinizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Her insanın içinde doğuştan cinsel dürtüler bulunur ve bu dürtülerin doyurulması gereklidir. Eğer bu dürtüler doyurulamazsa, kişide huzursuzluğa ve sıkıntıya neden olabilir. Mastürbasyon yaptığınız için kendinizi suçlu hissetmenizin nedeni, toplumda mastürbasyonla ilgili hep olumsuz şeyler duymuş olmanız olabilir. Mastürbasyon yapmak ayıp ya da günah değildir. Ancak eğer çok sık yapıyorsanız ve günlük hayatınızı etkilemeye başladıysa bunu kontrol altına almalısınız. Enerjinizi başka yönlere kaydırmalısınız. Sportif faaliyetler, kitap okumalar, sosyal aktivitelere katılmak masturbasyonu unutturur. Yalnız kalmamaya çalışın. Tek başınıza üstesinden gelemezseniz bir uzman klinik psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim.

  Klinik Psikolog

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak