Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Tek başıma kalıyorum sürekli ağlıyorum

Soru
19 görüntülenme
0

Merhaba

ben 26 yaşındayım 1 buçuk yıl evliyim eşimi çok ama çok seviyorum eşim işinden dolayı haftada 1 gün tek evde onu çok üzülüyorum hiç birlikte vakit geçiremiyorum meşgül olduğundan dolayı günde 2 veya 3 defa araması bana yetmiyor. Tek başıma kalıyorum sürekli ağlıyorum uyuyamıyorum. Tek başıma kalmaktan çok sıkılıyorum ve sürekli tartışıyorum bağırıyorum çağırıyorum onu üzecek şeyler söylüyorum.

Sonradan vicdan azabı çekiyorum telefonu kapatıp 1 veya 2 gün konuşmuyorum sesini bile çok üzülüyorum ne yapıcağımı bilmiyorum dayanamıyorum, o da beni anlamıyor.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Sizinde bu düşünce yapılarından aşırı talepkar olmaya eğilimli olduğunuzu düşünüyorum. Talepleriniz karşılanmadığında bu sizde ofkeye neden oluyor. Ancak bu kalıpları değiştirmelisiniz. Bu size ve ilişkinize zarar verir. Olaya daha farklı açılardan bakmayı ogrenmelisiniz. Kendinize daha farklı uğraşlar bulabilirsiniz. Bu sizinde yoğun zaman gecirmenizi ve daha az düşünmenizi sağlayacaktır.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Sevgi 2 sene 1 Cevap 291 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com