Tek başıma kalıyorum sürekli ağlıyorum

Soru

Merhaba

ben 26 yaşındayım 1 buçuk yıl evliyim eşimi çok ama çok seviyorum eşim işinden dolayı haftada 1 gün tek evde onu çok üzülüyorum hiç birlikte vakit geçiremiyorum meşgül olduğundan dolayı günde 2 veya 3 defa araması bana yetmiyor. Tek başıma kalıyorum sürekli ağlıyorum uyuyamıyorum. Tek başıma kalmaktan çok sıkılıyorum ve sürekli tartışıyorum bağırıyorum çağırıyorum onu üzecek şeyler söylüyorum.

Sonradan vicdan azabı çekiyorum telefonu kapatıp 1 veya 2 gün konuşmuyorum sesini bile çok üzülüyorum ne yapıcağımı bilmiyorum dayanamıyorum, o da beni anlamıyor.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Sizinde bu düşünce yapılarından aşırı talepkar olmaya eğilimli olduğunuzu düşünüyorum. Talepleriniz karşılanmadığında bu sizde ofkeye neden oluyor. Ancak bu kalıpları değiştirmelisiniz. Bu size ve ilişkinize zarar verir. Olaya daha farklı açılardan bakmayı ogrenmelisiniz. Kendinize daha farklı uğraşlar bulabilirsiniz. Bu sizinde yoğun zaman gecirmenizi ve daha az düşünmenizi sağlayacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak