Mutsuzum

Soru

Birkaç ay sonra 20 yasına girecegim , üniversitede mühendislik okuyorum. Aslında hayatımda eksigim yok fakat huzursuzluk diger maddi manevi ne varsa değersiz kılıyor. Kendimi çok değersiz hissediyorum , ailemden siddet görmesem bile annem ile aramızda hep bi atmışma söz konusu. Karşılıklı oturup bir soruna çözüm bulamıyoruz çünkü buna izin vermiyor. Sık sık ölmek istiyorum ( ölümden korkmasam bu mesajı yazamıyor olabilirdim), ve geçtiğimiz senelerde kendime birçok kez zarar verdim , fakat yaklaşık bi 6 aydır buna son vermiş bulunmaktayım. Tek istediğim şey huzur… Çevremde arkadaşım çok ama yalnız hissediyorum. En son ne zaman ağlamadan bi gün geçirdim hatırlamiyorum… cok yoruldum. Her seye ağlayasım geliyor.. her şey cok ağır geliyor. Bazen nefes almak bile canımı yakıyor….

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İntiharı düşünüyor ve kendinize zarar veriyorsanız hemen bir psikiyatriste başvurmalısınız. 6 ay bu durumun iyileşmesi için kısa bir zaman herhangi bir olay sizi yeniden tetikleyebilir. Duygu durumunuz bozulmuş gözüküyor. Hayata karşı olan tavrınız olumsuz. Ancak insanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak