Ne yapmalı?

Soru

Yaşım 16. Yaz stajı nedeniyle evde tek kalıyorum. Üvey annem ve babam yazlığa gittiler. Ablam arada gidip geliyor ama bana kötü davranıyor. Yalnız kaldığım süre boyunca saçma sapan rüyalar görüyorum. Sürekli babanla teşfonda kavga ediyorum. Diğer arkadaşlarıma karşı asabi davranıyorum sonradan üzülüyorum ve içime arıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı : Yaşınız gereği duygu durum değişiklikleri yaşamanız öfkeli yada agresif bir tutum sergilemeniz normal. Ancak bunun da bir derecesi var tabi ki. Günlük hayatınızı ne kadar etkiliyor? Saçma sapan rüyalardan kastınız ne? Olayları değerlendirme seklimizin bizi karamsarlığa ittiğini bilmeniz gerekiyor. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri ya da birkaçı belirleyici olmaktadır. Bunları bulup işlevsel düşüncelerle yer değiştirmelisiniz. Konuyla ilgili bir ergen terapistinden destek alabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak