Ne yapmam gerekiyor akıl verin nolur

Soru

Yaşadıklarım bende çok fazla sorun yaratıyor en ufak şeye bile sinirlenip kendime zarar veriyorum sürekli düşüncelerle boğuşuyorum çevreme ve kendime fazlasıyla tahammülsüzleştim bu durum beni her gün bitiriyor nasıl baş edeceğimi bilmiyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaşınız ve bu problemlerinizin ne zamandan beri devam ettiği önemli noktalar. Durumunuza neden olabilecek bir den fazla neden olabilir. Bu nedenler bilinç alanında olmayan genellikle de mantıklı gözükmeyen şeyler olabilir. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri ya da bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Sizin de çevrenize ve kendinize karşı rahatsız olmaya katlanamama eğiliminde olduğunuzu düşünüyorum. Bu düşüncenin yerine daha işlevsel olan akılcı düşünceleri yerleştirmelisiniz. Ancak bunları yapmak tek başınıza pek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak