Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Normal miyim

Soru
0 görüntülenme
0

Merhaba. Ben 22 yasinda bekarim. Masturbasyon yapmiyorum ve yapmak istemiyorum. 1.Bilindigi gibi bir bayanda cinsel uyaricilar oldugunda islanma genital bolgede hareketlenme vs olmasi normal. Bende de oluyor. Ama bazen cinsel uyarici olmadan bacak bacak ustune attigimda, çömeldiğimde cinsel bir sey dusunmedigim halde klitoriste uyarilma oluyor. Hani bayanlar klitorisi oksarlar da orgazm olurlar ya bende de bazen bacak bacak ustune atinca, cömelince oksama istegi gibi bir his, bir tahrik oluyor. Ama uzun surmuyor. Saniyeler sonra geciyor. Bazen denemek icin egiliyorum ya da bacak bacak ustune atiyorum. Tahrik ya da uyarilma olmuyor. Gayet normal. Bu normal midir. 2. Genital bolgemde hassasiyet var. Sogukluk hissediyorum. Sanki idrarim varmis gibi hissediyorum ama gittigimde cok az. Bazen hareket edince egilince falan damarların pıt pıt attigini hissediyorum. Kadin doguma gittim. Hormon testi ve idrar tahlili normal. Alttan muayne oldum ultasondada bakildi. Hicbir sorun yok. Bende cinsel okb oldugundan bu hassasiyetin anormal olmamdan, doyumsuz olmamdan ya da uyarilma bozuklugu olmasindan falan kaynaklaniyo diye kuruntu yapiyorum. Halbuki orasi sadece cinsellik islevi olan organimizdan ibaret degil. Üretra, damarlar, kaslar vs onlar da o bolgede. Onlardan kaynakli hassasiyet de olabilir. O da her zaman olmuyor. Bazen gayet normal hissediyorum kendimi. Bazen de hassas . Ben kendimi anormal hissediyorum . Sizin de gorusunuzu almak istedim. Ortada bir neden yokkken bu hassasiyet, sıksam rahatlayacakmism gibi olma, pıt pıt atma hissi neden olabilir? Boyle bir sey olmasi normal mi. Degilse cinsel terapiyle nasil cozulur ki. Sonucta elimde olmayan bir sey. Biyolojik olarak normalsem psikolojik olarak ben ne yapabilirim ki?

Bu sikayetler bekar olmamdan kaynaklaniyor evlenince cozulur desem arada ruyada kilitoral orgazm oluyorum. O da bir rahatlama. O zaman o da rahatlatir ve sikayetim olmazdi diye dusunuyorum. Kafam cok karisik.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Siz gerek duymuyor olabilirsiniz ancak yetişkin insan vücudu buna ihtiyaç duyar. Kendinizi deneme çalışmalarınız aslında o tahrik hissinin hoşunuza gittiğini gösteriyor olabilir. Biyolojik bir problem olmaması akla psikolojik sebepleri getiriyor. Sanırım masturbasyon durumunu takıntı haline getirmişsiniz. Bu durum yapmamak için kendinizi engellemenin bir sonucu olarak ortaya çıkmış olabilir. Bu konuda bir cinsel terapistten destek almanızı öneririm faydasını göreceksiniz.

 

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 198 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com