Obsesyon

Soru

Kadın-25-İstanbul
Merhaba. Ben 2011 de depresyon tedavisi gördüm ve ilaçla tedavi edildi. 9 ay süre ilaç kullandıktan sonra bıtaktım. Daha sonra 2015 Kasım ayında tekrar anksiyete depresyon ve okb belirtilerinin başlamasıyla tekrar ilaç tedavisine başladım. Tekrar düzelme sağladım. Ancak hep korktum telrar depresyon yaşamaktan. Ve son 1 aydır tekrar yaşıyorum. İlaç dozumu tekrar 20. Mg a çıkardık 2 hafta önce. Ve bu sürede terapiye başladık 4 kez olmak üzere terapi aldım. Ancak son 10 gündür 1.buçuk yıldır mutlu yaşadığım ilişki ile ilgili ( hiçbir sorun yok) ya soğursam ya onu istemezsem diye her gün ağlıyorum ilişkimiz biterse diye. Bütün gün bunu düşünüyorum onunla da paylaşıyorum ama bu düşünce ve korkudan kurtulamıyorum. Beni çok üzüyor onunla kurduğum evlilik hayalini gerçekşekleştiremekten ve onu kaybetmekten. Bu yaşadığım karmaşa obsesyon gibi bir düşünce mi ben bunu öğrenmek istiyorum çünkü düşüncemi bastıramıyorum ve beni daraltıp bunaltıyor. Nasıl bir terapi görmem ve ya psikolog seçmem daha uygun olacaktır. Kendime nasıl yardım edebilirim daha başka. Fikirlerinizi bekliyorum.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bizi karamsarlığa iten durumların düşünce kalıplarımızdan kaynaklandığını bilmelisiniz. Bunlar hatalı inanışlardır. Sizde çok ciddi hatalı düşünce kalıpları oluşturmuşsunuz. Kendinizi değersizleştirme ve felakete dönüşturme eğilimindesiniz. Bunları akılcı düşünce kalıpları ile değiştirmelisiniz. Bu bir terapötik yaklaşımdır. Bu yaklaşımın adı Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi’dir. Bu yaklaşımı öğrenebilirseniz ilişkinizdeki problemli olay ve durumlarla başa çıkma becerilerini kazanabilirsiniz

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak