Öfke

Soru

Merhabalar ben 20 yaşındayım öfkemi kontrol edemiyorum. Çok fazla sinirliyim. Sinirlenince insanlara kızıyorum ağzımdan laf pat diye çıkıyor kendime engel olamıyorum sonra da günlerce bunu düşünüyorum keşke demeseydim nasil dedim ben diye. Insanlari kırıyorum ve cevremde kimse yok insanlara değer veriyorum ilgileniyorum arayip soruyorum ama benim gosterdigim ilgi bana asla geri dönmüyor bu da beni daha agresif biri yapıyor. Bir de bende polikistik over sendromu (pcos) var sinirimin altında yatan sebeplerden birinin de bu olduğunu düşünüyorum. Size sorum pcos bu sekilde asabiyet yapar mı birde yardım almam gerekiyor mu? Teşekkür ederim.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öfke probleminize neden olan birden fazla durum söz konusu olabilir. Yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdan ne kadar memnunsunuz? Bunun dışında duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Özetle duygusal alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri ya da birkaçı belirleyici olmaktadır. Bunları bulup işlevsel düşüncelerle yer değiştirmelisiniz. Öncelikle bir psikologla görüşmeniz, psikoloğun ihtiyaç duyması durumunda psikiyatrist desteği ile ilaç kullanımına başlamanız uygun olacaktır. Pcos ile ilgili sorularınızı alanında uzman olan doktorunuza sormalısınız belki de kendisi size bir ilaç verecektir.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak