Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Öğretmen değişimi

Soru
1 görüntülenme
0

merhaba.4,5 yaşındaki oğlum Eylül ayında özel kreşe başladı.Başta klasik alışamama ve ağlamadan sonra öğretmeni sayesinde kolay alıştı Ve öğretmenini çok seviyordu.Fakat öğretmeni kurumun tavrından Ve bazı sıkıntılardan dolayı biz yarıyıl tatilinde iken ayrılmak zorunda kaldı.öğretmenin ayrıldığını duyunca çok üzülecek biliyorum bu durumda ne yapmamız nasıl açıklamamız gerekiyor.Ayrıca kurumun öğretmenler konusunda tutarsızlığı Öğretmen değişiminde Veliye güvensizlik veren durumları da var.Bu durumda kurumu değiştirmek daha doğru olabilir mi?

Merhaba, bu durumda kuruma olan güveninizi sorgulamak için ilgili ogretmen değişikliklerinin sebeplerini mecburiyet durumlarını ogrenmelisiniz. Eğer aynı kurumla devam edecekseniz ogretmeniyle bu konuyu konuşup çocuğunuzun durumunu aktarmalı ve iş birliği içinde hareket etmelisiniz. Arkadaşları ve ortam aynı kalacağı için daha kolay atlatacaktır. Eğer kurum güven vermiyorsa ve değişiklik söz konusuyla bu durumu çocuğunuza en net ve kısa şekilde anlatmalı ve oryantasyon dönemini en iyi şekilde atlatmasını sağlamaya çalışmalısınız.

Konuşma Devam Ediyor 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 158 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com