Okb emdr

Soru

Ben aşırı derecede günah takıntısı yaşıyorum ve 8 aydır okb tedavisi görüyorum.İntihara kalkıştım bu yüzden ve bu günah takıntımı arttırdı.Başka hiçbir şey düsünemez oldum.Aşırı derecede suçluluk ve pişmanlık hissediyorum.Acaba emdr ile günah takıntılarından kurtulmak mümkün mü?

0

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba
    Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

    Sorunuzun cevabı: İnsanları rahatsız eden en zorlu takıntıların başında dini takıntılar gelmektedir. Çünkü işin temelinde kişinin inancı ve inandığı şeye ihanet etme veya uyamama durumu vardır. Uyulmaması durumunda kişi hem psikolojik hem de vicdanı olarak acı ve ızdırap yaşar.

    İntihar düşünceniz varsa vakit kaybetmeden psikiyatriye gitmelisiniz . Bu tarz rahatsızlığın tedavisinde diğer OKB rahatsızlıklarında olduğu gibi bilişsel davranış terapileri uygulanır. Bazı durumlarda da terapi ile ilaç tedavisi birleştirilir. Bu tedaviler, hastaların korktukları şeyle yani belirsizlikle yüzleşmelerini içerir. EMDR terapisi pismanlık, sucluluk, takıntı gibi alanlarda etkili olan bir terapi çesididir. 8 ayda okb tedavisinde yol kat etmiş olmanız gerekirdi. Faydalı olmuyorsa EMDR deneyebilirsiniz.

    Uzm. Klinik Psk.

    Merve Cansu Çavuş

    Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
    Skype adresi: Albellis_TR

    Telefonumuz: 0 212 327 0233

    Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

    Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

     

    "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak