Ölüm

Soru

Merhaba sorunumu anlatmakta biraz güçlük çekiyorum yaşım 27 ve problemim ölüm korkusu daha çok ölümden sonraki durumum dinin bana verdiği cevapları Zihnim kabul etmiyor genellikle gece yatarken aklıma gelen bir sorun kendimle konuşurken yaşım 27 en fazla 50 sene daha yaşarsın bu 27 senenin ne kadarını hatırlıyorsun ki kalan 50 nin bir anlamı olsun öldükten sonra ne yaşıyacaksın gibi sorular dolaşıyor uykum kaçıyor nefes almakta güçlük çekiyorum ve kulağımda çınlama gibi oluyor sorun ve çözüm nedir acaba ?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Ölüm’ ün ‘Korku’ yaratması gayet normal bir sonuçtur. İnsanda kaygı yaratan durumlar genel olarak sonunu bilemediği durumlara karşı gelişir. Çoğu anksiyete (kaygı)bozukluğunda karşımıza çıkan sorunların altında yatan en büyük etmen kişinin başına neyin ne şekilde geleceği ve sonunun ne olacağını bilmemesinden kaynaklanır. Ölüm esnasında ne yaşanılacağını bilmemek, hatta ne şekilde öleceğini bilememek, öldükten sonra ne olacağını bilmemek kişide son derece korku ve kaygı yaratan bir durum olabilir. Bazı kişilerde bu durum aşırı yaşanılarak patolojiye dönüşür. Eğer sizde bu durumun günlük hayatını etkilediğini, yaşam kalitenizi düşürdüğünü, düşünüyorsanız bir uzmandan destek almalısınız.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak