Önemli

Soru

Merhaba. Ben sürekli hayaller kuruyorum. Olmayacak imkansız çok uçuk hayaller bunlar. Bunların olmayacağını biliyorum. Ama yinede kendimi durduramıyorum. Bu konuda yardımcı olabirmisiniz

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bahsetmiş olduğunuz hayal kurma davranışı kişinin aşırı hayal kurmasının insanlarla iletişimin yerini aldığı ve günlük işlerin aksatıldığı bir durumdur. Kişi giderek gercek hayattan koparak hayal dünyasına döner. Eğer sizinde hayal kurma davranışı yüzünden günlük hayatınız sekteye uğruyorsa ve anlamsız hayallerse bununla ilgili bir uzmana mutlaka danışmalısınız.

  Okula gitmeli, derslerde hayal kurmak yerine ilginizi konulara vermeli, iş gitmeli, üretmeli ve çalışmalısınız! Daha da önemlisi sosyal biri olarak diğerleriyle iletişim halinde olmalısınız. İlk olarak, hayallerinizi besleyen şeyleri azaltmak ve hatta mümkünse, bir süreliğine bırakmak! Mesela müzik dinlemek gibi.

  Klinik Psikolog

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak