Özgüven Çekingenlik

Soru

Her zaman özgüvensizim hiç bir zaman bir şeyle konuşamıyorum. Bildiğim şeyi yanlış anlatıyorum bu bir sürü şeyi etkiliyor. Bu yüzden de hep eziliyorum sessiz kaldığımdan. Kimi zaman daha aktif olmaya çalışıyorum ama olmuyor işte bu da benim hayatım ilkokulken kendimi hatırlıyorum sınıfın en konuşanıydım simdi ise sessiz biriyim. Kendimi önemsiz değersiz hissediyorum. Bu yüzden beni saf zannediyorlar ama aslında içimi göremiyorlar kendimin saf olmadığını biliyorum ama bunu kanıtlayamıyorum. Ve çekingenim.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bu duruma yol açan benlik algınız ile problemler olabilir. Kendiniz ile ilgili irrasyonel düşünce kalıpları oluşturmuşsunuz buda kendinizi değersizleştirmenize neden olmuş. Bu düşünce kalıplarını akılcı olanlarla değiştirmelisiniz.Bu konuda en yakınınızda olan kişilerden destek alabilirsiniz. ilk önce küçük gruplarda utangaçlığınızı yenmeyi hedeflemeli daha sonra büyük gruplara geçmelisiniz. Davranışçı terapiler bu konuda size destek sağlayacaktır

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak