Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Panikmiyim değilmiyim bilmiyorum

Soru
1 görüntülenme
0

6 ay öncesine kadar hayatım çok normaldi ne olduysa internete girdikten sonra başladı mesela dışarı çıkınca artık en ufak araba seslerinden bile irkilip korkmaya başladım her zaman çok agresiftim yeni bişey değil ama biri bağırsa direk irkilip sinirleniyorum bir kere uyurken telefonumu acik birakmisim ekran acilinca o kadar korktum ki kalbim çıkacak sandım son aylarda mide yanmam iştahsızlığım ve mide ağrım fazlalaştı böyle olmazdı normalde bazen ellerim terliyor ve kafamda kotu seneryolar uretip duruyorum bazen kabuslar goruyorum ve icimde hep bi yumru varmis gibi hissediyorum hep bi korku var 13 yaşımdayken sürekli ağlardım en ufak bişey olsa ölümden çok korkardım ama 14 üme geldiğimde bu belirtiler gitti şuan 18 im ve internetten baktigim kadariyla panik atagim var ama panik atak gecirmedim hic ve nefes alip vermekte zorlaniyorum depresyonda gibiyim napmam gerek bilmiyorum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: sadece Nefes alıp vermede zorlanma panik atak kriteri olamaz. Ancak sizin de bahsettiğiniz gibi çocukluktan beri süregelen kaygılı bir durumunuz varmış. Şuanda da sanırım buna bedensel sıkıntılar eşlik ediyor. Bu durum zaten kaygı ile ilgili sorunlarda beklediğimiz sonuçlar arasında yer almaktadır. Bu durum genellikle sizin kötü senaryolar kurmanızdan, olaylara kattığınız olumsuz anlamlardan kaynaklıdır. Bu düşünce yapısını değiştirebilmeniz gerekmektedir. Bunun için Akılcı duygusal terapi size yardımcı olabilir. Bu alanda alacağınız destek daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Uzm. Klinik Psk.

Rüya Dilara Yıldırım

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Mervekashks03 2 sene 1 Cevap 167 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com