piskoloji

Soru

Öncelikle Merhabalar Ben22 yaşındayım sürekli ölümü düşünüyorum birisiyle tartışırken direk ölümü göze alıyorum Sinirlendiğimde kendime zarar veriyorum duvara yumruk vuruyorum öyle rahatlıyorum sürekli ölümü düşünüyorum acaba mezara girdiğimde yılanlar beni nasıl yiyecek Mezarın içinde Kendime gelecek miyim Ben ne için varım Bazen o kadar düşünüyorum ki  ölüp bu şeyleri görmek istiyorum Sevmediğim bir cok sayi var onlara denk geldiğimde nefes alamıyorum sürekli mutsuzum bazen bana öyle bir şey oluyor dünyayı benim ayaklarımın altına serseler istemiyorum hiçbir şey istemiyorum ne Hayatı ne parayı ne aileyi hiçbir şeyi söyleyeceğim çok şey var ama söyleyemiyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kendinize zarar varma eğiliminiz olduğunu ve ölümü bu kadar düşünüyor olmanızı göz önüne aldığımızda bir psikiyatriste başvurmanız gerektiğini düşünüyorum. Bir kişinin yaşamdan zevk almaması, kendini iyi hissetmemesi, ölüm düşüncesi daha çok depresyonda görülen belirtilerdir. Bu belirtilere gerçekten yaşamdaki yüklerin çok ve ağır olması da neden olabilir, kişi tükenmişlik hisseder. Söylemek istediklerinizi bir uzmana söylemekten başlayın ve bu konuları aşabileceğinize inanın.

   

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak