Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Psikoloğa gitmeli miyim bilemiyorum

Soru
20 görüntülenme
0

1 aydır falan geçmişim peşimi bırakmıyor halbuki çok uzun zaman önce atlatmıştım bunu. Her gece yalnız kaldığımda ya da uyumaya geçtiğimde geçmişimle ilgili düşüncelerden uyuyamıyorum. O kadar felaket bi geçmişim de yok daha önce canımı yakan ve pişmanlık duyduğum bi kaç olay aklıma gelip duruyor. Bunlar geçici mi arada insanın başına gelen duygusal dönemler mi bilmediğimden psikoloğa gitmeli miyim bilemiyorum. Eğer sadece geçici bi dönemse gitmek istemiyorum çünkü maddi durumumuz çokta iyi değil. Bide 3 4 yıldır da ruhsal olarak acı çekme ihtiyacı duyduğum oluyor ve kendi kendimin canını yakıyorum ruhsal olarak. Buna karşı koyamıyorum ama bu nadir olan bi şey.

Bir diğer problemim bu küçüklüğümden beri olan bir şey tartışma esnasında hemen sinirlenebiliyorum ve çok yükseliyorum. Sinirlenmeye başladığımda da sesimi kontrol altına alamıyorum çok bağırıyorum ve kırıcı oluyorum. Ne kadar uğraşsam da olmuyor ses tonumu kontrol altına alamıyorum. Bunun için psikoloğa gidilir mi

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Yoğunluğu her dönemde belki aynı şekilde olmasada 3-4 yıldır bu ruhsal durumu yaşadığınızı soyluyorsunuz.  Kişinin, herhangi bir durumdan kurtulması için öncelikle onun farkında olması gerekir. Farkında olmadığınız bir şeyden kurtulmanız mümkün olmaz. Çünkü herhangi bir durumun terslik içerdiğini anlamanız için öncelikle onu tanımanız gerekir. Tanıdığınız, bildiğiniz ve hissettiğiniz durumu tanımlayabilir, varsa yolunda gitmeyen duygularınızın farkına varabilmek için çaba harcayabilirsiniz. Aynı durum öfke hemen hemen öfke problemi içinde geçerli yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Kendi alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz. Ama bunu tek başınıza yapabilmeniz zor. Bir uzman desteğine ihtiyacınız olacaktır.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Anonim512 2 sene 1 Cevap 209 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com