Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Psikoloji – moralim bozulduğunda sigara içiyorum

Soru
6 görüntülenme
0

MERHABALAR SORUM ŞU ŞEKİLDE

BEN SPORLA ILGILENIYORUM BULUNDUGUM EVDE COK SIGARA ICILIYOR VE BU DURUM BANA PASIF ICICILIK OLARAKTA YANSIYOR PASİF İÇİCİLİĞİN DAHA ZARARLI OLDUĞUNU BİLİYORUM VE AKLIMA MORALİMİN BOZULDUĞU BİR ŞEY GELINCE DE DIŞARI ÇIKIP GECELERİ 2 3 DAL SİGARA İÇİYROUM, İÇTİKTEN SONRA İSE PİŞMAN OLUYORUM

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Gençlik çağlarında sigaraya başlama nedenleri arasında; arkadaşlara uymak, dışlanmaktan çekinmek, cool görünmek, bağımsızlık arayışı, özenme, eğitim yıllarında yaşanan stres (özellikle üniversite çağı) sigara içen kişiler üzerinde çok olumsuz etki yapmaktadır. Sizde  moralinizin bozulduğu zamanlarda ki duygu durumunuzu sigara ile bağdaştırıp sigara içmek için kendinize haklı bir neden buluyor olabilirsiniz. Sigara bağımlılığına neden olan madde nikotindir.

Nikotin aşırı davranış değişikliğine sebebiyet vermez. Yine de birçok çalışma, sigara bağımlılığını etkileyen bir çok güçlü psikolojik faktörlerin olduğunu ortaya koymuştur. Bu araştırmalar, sigara alışkanlığını, fiziksel bağımlılıktan daha ziyade “davranışsal takviye” olarak değerlendiriyor. Daha başındayken sigara ile olan bağınızı bitirmenizi tavsiye ederim. Bunun için terapi  alabilirsiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Hakanyza 2 sene 1 Cevap 144 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com