Psikoloji

Soru

15 yaşında hiç sinirli bir insan değildim sorunlarım oluyordu ama sinirlenip çok mutsuz olan birisi değildim sonradan birden nedensiz yere çok sinirlenip bağıran hakaret eden birisi olmaya başladım o zamanlarda şuankine kıyasla en iyi dönenlerimmiş git gide durduk yere ağlayıp sinirlenmeye daha yatkın oldum 16 yaşında insanlardan kopmaya başladım sevdiklerimle durduk yere sinirlenip kavga edip kaybettiğimde oldu en sevdiğim insanı bile ezip güldüğüm oldu sorunlarında o dönemlerde artmıştı şimdi 17 yaşındayım daha sinirliyim bazende aşırı duygusalım biri dokunsa gözüm doluyor o kadar hassaslaştım istemeden sevdiğim insanlara sinirlenip hep kırıyorum kendime gelince de üzülüyorum sinirden elim titriyor kendime bişey yapasım geliyor bazen normalde alışkındım bi kaç gün okur geçerdi şimdi 2 hafta oldu hiç olmadığım kadar kötüyüm ve geçmiyor bazen aşırı enerjim var yerimde duramıcak kadar düzeldim deyip psikoloğa gitmekten vazgeçicek kadar enerjim oluyor bazen çok uyuyup yataktan çıkasım gelmiyor bazende uykum olsada uyuyamıyorum birden çöküş yaşıyorum yine kötü oluyorum başa sarıyor herşey ne olduğunu bilmiyorum ama sadece git gide dahada kötü oluyor

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Psikoloğa ne kadar süredir gittiğiniz ve ilaç kullanıp kullanmadığınız önemli. Ergenlik döneminde bu tarz duygu karışıklıkları normal karşılanabilir ancak sizin durumunuz uzun süredir devam ediyor. Eğer terapiler işe yaramıyorsa terapistinizi değiştirmelisiniz. Ama ilk önce bir psikiyatriste giderek eğer gerekiyorsa ilaç kullanımına başlamalısınız.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak