Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Rahatsız eden hayaller

Soru
0 görüntülenme
0

Merhabalar. Umarım doğru bölüme yazıyorumdur takıntıya yazmak fazla abartı gibi geldi. Sorun şu ki benim hayal kurmak ile ilgili sorunlarım bitmiyor. Önceden aşırı derecede hayal kuruyor, mimiklerimle destekliyor adeta hayali yaşıyordum. 2 ay öncesine kadar bunun normal olmadığını fark edince kendime çeki düzen vermeye çalıştım ve başarılıda oldum. Ama son zamanlarda kötü hayaller kuruyorum. Mesela çok kötü bir trafik kazası oluyor ben yaşıyorum ama yakınlarımın canı tehlikede gibi. O atmosfer gözümün önüne geliyor adeta ve o an neden böyle saçma sapan bir şey yaptığımı düşünemiyorum çünkü o an hayalden kopamıyorum. İstediğim zaman bitirmeye çalışsamda kafamı kurcalıyor. Bazen bana birşey oluyor etrafımdakiler koşuşturuyor gibi. Ve ne yalan söyleyeyim bu hoşuma gidiyor evet farkındayım çok kötü olaylar umarım başıma asla gelmez düşüncesi bile korkunç ama hayalini kuruyorum işte nedeni yok. Kötü den kastım birinin canı tehlikeye giriyor öyle şeyler. Bundan kurtulmanın
bir yolu yok mu? Neden böyle oluyor?
18/Kadın/Kocaeli

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı:Bahsetmiş olduğunuz belirtiler patolojik bir durumunuzun olduğunu düşündürüyor. Zaman geçirmeden bir psikiyatrise gitmeniz mutlaka gerekli. Bahsetmiş olduğunuz hayaller giderek çoğalabilir ve kontrolünüzü devam ettiremeyebilirsiniz. Bu nedenle bir uzmandan destek almanızı öneririm.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 138 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com