Rahatsız eden hayaller

Soru

Merhabalar. Umarım doğru bölüme yazıyorumdur takıntıya yazmak fazla abartı gibi geldi. Sorun şu ki benim hayal kurmak ile ilgili sorunlarım bitmiyor. Önceden aşırı derecede hayal kuruyor, mimiklerimle destekliyor adeta hayali yaşıyordum. 2 ay öncesine kadar bunun normal olmadığını fark edince kendime çeki düzen vermeye çalıştım ve başarılıda oldum. Ama son zamanlarda kötü hayaller kuruyorum. Mesela çok kötü bir trafik kazası oluyor ben yaşıyorum ama yakınlarımın canı tehlikede gibi. O atmosfer gözümün önüne geliyor adeta ve o an neden böyle saçma sapan bir şey yaptığımı düşünemiyorum çünkü o an hayalden kopamıyorum. İstediğim zaman bitirmeye çalışsamda kafamı kurcalıyor. Bazen bana birşey oluyor etrafımdakiler koşuşturuyor gibi. Ve ne yalan söyleyeyim bu hoşuma gidiyor evet farkındayım çok kötü olaylar umarım başıma asla gelmez düşüncesi bile korkunç ama hayalini kuruyorum işte nedeni yok. Kötü den kastım birinin canı tehlikeye giriyor öyle şeyler. Bundan kurtulmanın
bir yolu yok mu? Neden böyle oluyor?
18/Kadın/Kocaeli

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:Bahsetmiş olduğunuz belirtiler patolojik bir durumunuzun olduğunu düşündürüyor. Zaman geçirmeden bir psikiyatrise gitmeniz mutlaka gerekli. Bahsetmiş olduğunuz hayaller giderek çoğalabilir ve kontrolünüzü devam ettiremeyebilirsiniz. Bu nedenle bir uzmandan destek almanızı öneririm.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak