Ruhsal olarak çökkün hissetmekten nasıl kurtulabilirim

Soru

Bayan.30yas.merhaba ailemden belli bir sure ayrı ,sadece kardeşimle birlikte yaşadığım bi çocukluk yaşadım.Çok ev değiştirdik.evlenmeyi düşündüğüm bi ilişkin vardı ancak annesi beni istemedi ondan sonrada o eski yasam heyecanı ve anlamı hiçbişeyden bulamadım sürekli kendimi değiştirmeye çalışıyorum ama olmuyor ve sonuç çökkün tükenmiş bir ruh hali …ayrıca isimden ayrılmak zorunda kaldım mobbing uygulandığı için belli basli yaşadığım en temel sorunlar bunlar.şimdiden tesekkurler

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaşadığınız sıkıntılı durumlar nedeniyle umutsuzluğa kapıldığınızı anlıyorum. Ancak bizi karamsalığa iten seylerin hatalı düşünce kalıpları olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sizin anlattıklarınız ‘kendini değersizleştirme’ veya ‘felaket haline getirme’ diye adlandırılan düşünce hataları vardır. Bu düşünce hatalarınızdan dolayı olan kötü olayları daha da aşırılaştırıp daha da kötü ve çıkmaz hale getiriyorsunuz. Düşüncelerinizde biraz daha gerçekçi ve rahat düşünmeye çalışmak birinci yapılacak şeydir.

  Uzm. Klinik Psk.
  Merve Cansu Çavuş
  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR
  Telefonumuz: 0 212 327 0233
  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş
  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak