Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Rüyalarıma Hükmeden Düşünce

Soru
5 görüntülenme
0

Partnerimin, yakın çevremizden birine ilgi duyduğu düşüncesinden kendimi alıkoyamıyorum. Bu düşüncenin tohumları daha en başında kafama yerleşmeden yüz yüze bu durumu kendisiyle de konuştum. Reddetti haliyle. Uzunca bir süre hiç muhattap olmadı o kişiyle. Ama aradan çok sular akmasına rağmen ben rüyalarımda sürekli eşimle bu kişiyi yakın münasebet halinde görüyorum. Kendisine yansıtmıyorum bu durumu. Her rüya gördüğümde ya da bu düşünce kafama takıldığında “saçmalama” diyorum kendi kendime. Ne yapmalıyım?

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Rahatsız olduğunuz somut nedenler varsa bunları eşinizle konuşmalı aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermelisiniz. Aksi takdirde eşinizin her hareketine süphe ile yaklaşıp yanlış düşünceler gelistirebilirsiniz. Bu size ve evliliğinize zarar veren bir tutum olur ve özgüven eksikliği de yaşamanıza neden olabilir. Bununla beraber insanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz.

Rüyalar genellikle sevdiğimiz, istediğimiz, nefret ettiğimiz, korktuğumuz şeyler gibi çok çeşitli içeriklere sahip olabilir. Tüm bunlar bizim beynimizin çalışmasıyla ve ruhsal durumumuzla yakından ilgilidir. Stresli olaylar, düş kırıklıkları, aşırı beklenti rüya içeriklerini etkileyebilir.

Konuyla ilgili bakış açınızı ve düşünce kalıplarınızı değiştirmelisiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Durugoru 2 sene 1 Cevap 172 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com