Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Saglık – kötü bir şey olacakmış korkusu

Soru
15 görüntülenme
0

%40 ortapedik engelliyim çok ağır ameliyatlar geçirdim. Aynı şeyleri tekrar yaşicam korkusunu hissini kafamdan atamıyorum hep korku hali var üzerimde kapalı yerde duramıyorum daral geliyor asansörde kalıcam nefessizlikten bogulup ölücem hissi oluşuyor yolda yürürken arkamdan biri geliyor hissi var sürekli. Uzun yolda kaybolucam korkusu oluşuyor sepepsiz Bi şekilde içimde daralma kötü bir şey olucakmış korkusu oluyor. İnsanlardan uzaklaşıp yanlık kalmak kimseyle konuşmak istemiyorum kendimi çok öz güvensiz mutsuz hissediyorum nedeni yorumlar bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Sizde bu kalıplar çerçevesinde genellemeler yapmışsınız. Tekrar size iyi gelecek, kendinizi değerli hissettirecek noktalara odaklanmalısınız. Genellemelere vardığınız hatalı düşünce kalıplarını değiştirerek yola devam etmelisiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Yasin 2 sene 1 Cevap 139 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com