Saglık – kötü bir şey olacakmış korkusu

Soru

%40 ortapedik engelliyim çok ağır ameliyatlar geçirdim. Aynı şeyleri tekrar yaşicam korkusunu hissini kafamdan atamıyorum hep korku hali var üzerimde kapalı yerde duramıyorum daral geliyor asansörde kalıcam nefessizlikten bogulup ölücem hissi oluşuyor yolda yürürken arkamdan biri geliyor hissi var sürekli. Uzun yolda kaybolucam korkusu oluşuyor sepepsiz Bi şekilde içimde daralma kötü bir şey olucakmış korkusu oluyor. İnsanlardan uzaklaşıp yanlık kalmak kimseyle konuşmak istemiyorum kendimi çok öz güvensiz mutsuz hissediyorum nedeni yorumlar bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Sizde bu kalıplar çerçevesinde genellemeler yapmışsınız. Tekrar size iyi gelecek, kendinizi değerli hissettirecek noktalara odaklanmalısınız. Genellemelere vardığınız hatalı düşünce kalıplarını değiştirerek yola devam etmelisiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak