Seçimlerimi sevemiyorum

Soru

Yoruldum. Düşünüp düşünüp kaygılanmaktan. Yaptığım seçimlerin hep yanlış seçimler olduğunu hissetmekten. Pişman olmaktan. Özelliklede tembel olmaktan. Her şeye korkar oldum. Attigim her adımı 10 kere düşünüp karar verip pişman oluyorum. İsin ucunda hep bir pişman olmak yatıyor. Elbet karşıma çıkıyor. Bundan gerçekten çok yoruldum. İnsanlarla konuşmak dahi istemiyorum. Ne okuyorsun ne yapıyorsun işin ne, hmm peki. Bunlari duymaktan sıkıldım için evden adım atmak istemiyorum yüzümde ise muhteşem bir maske var herkes benim inanılmaz pozitif ve güçlü oldugumu oldukça kararlı olduğumu söylüyor. Değil diyemiyorum. Ona bile yorgunum. Nasıl ve kimden destek almalıyım. Üzerimdeki bu rehavet ve durgunluğu nasıl atarım bilmiyorum. Bir yardımı olabilecek olan var mi ?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin. Yaptığınız seçimlerin yanlış olduğu genellemesinden vazgeçmelisiniz. Yanlış olduklarına dair her seferi için kanıt var  mı elinizde? Ki yanlış olsa bile bu hayatın sonu değil tekrar değiştirmek bizim elimizde. Düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gerekli. Terapi desteği alırsanız üstesinden gelmeniz daha kolay olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak