Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Sevgilimin olmamasi beni üzüyor

Soru
18 görüntülenme
0

Yasım 16 lisede okuyorum. Sevgilim hicbir zaman olmadı. Bunun sebebi benim cinsel acidan cekici olmamam veya utangac olmam degil. Dini bilgisi fazla olan biriyim fakat modern bir insanim. Her genc gibi ben de gencim. Sevgilimin olmasini onunla konusmayi el ele tutusup goz göze bakmayi. Kisacasi romantik bir iliski cok isterdim. Fakat elime firsatlar da gecmesine ragmen hep harcadim. Cünkü günahti. Istemeyerek ve aci cekerek harcadim. Simdi kendimin bu özelliginden nefret ediyorum . Fakat vicdanim el vermiyor yani sevgilim olamiyor. Bu artik takinti halini aldi her saat bası aklima geliyor. Derslerime odaklanamiyorum ne yapacagimi bilmiyorum cogu kisi icin basit olabilir fakat ben son 1 seneden beri gercekten mutsuzum yorgunum günde 8 saatten fazla uyuyorum sevincim yok ?

Bir kız arkadaş isteğinizin ve bir kız arkadaşınızın olması doğal bir şeydir. Üstelik bu durum zihinsel ve duygusal gelişiminiz için de gereklidir. Ayrıca ileride bir aile kurduğunuzda eşiniz ve çocuğunuzu mutlu edebilmeniz konusunda da size tecrübe verecektir. Yaşadığınız olaya bu şekilde bakmalı ve bir kız arkadaş edinmelisiniz. Dini açıdan konuya girmek istemiyorum. Ancak insanlar iki cinsiyette yaratılmıştır. Allah bunu böyle yapmıştır ve hayat bu iki cinsiyetin ilişkileri üzerine kuruludur diyebiliriz. Ve her şey bir tarafa niyetiniz herşeyden daha önemlidir. Vicdanınızla aranızda uyum olması niyetinizle ilgilidir.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 131 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com