Sık Duygu değişimi ve Uyku problemi

Soru

Merhaba bu siteye bu problemimi anlatmak icin kaydoldum. 15 yaşındayım. Cok hizli duygularim değisiyor. Arkadaşlarimla mesajlasiyorum gayet mutluyum enerjiğim. Kimseye hic bi sey belli etmiyorum. Ama eve geliyorum duygularim hemen değişiyor. Oyle bi depresif bi hal aliyor ki bogazim dugumleniyor direkt. Gecelerini hic anlatmiyim. Yatagima gidiyorum ve ortada hic bir sorun yokken(gerçekten bi derdim çok yok) ağlamaya başliyorum. Gece 5e kadar kafam cok mesgul oluyor. Sarki dinlemeye duygusal film izlemeye korkar oldum. Bir keman sesi bile duysam cok duygulaniyorum direkt gozlerim doluyor. Ama 5 dakika sonra cilginca dans edebilecek duruma geliyorum. Geceleri hic bir sekilde uyuyamiyorum.5 e 6 ya kadar tavani izleyip agliyorum. Yanimda birinin oldugunu hayal ediyorum. Yatagimin ayak ucunda oturmus gibi dusunuyorum. Okul zamani bile boyle 1 saat uykuyla okula gidiyorum ama cogu arkadasimdan enerjik oluyorum. Lutfen yardim edin…

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:  Yaşınız gereği duygu durum değişikliklerini yoğun yaşamanız normal . Ancak bunun ne kadar süredir devam ettiği hayatınızı ne kadar etkilediği önemlidir. Tek başınıza kaldığınız zamanları azaltmalı, sizi etkileyen film, müzik dinleme gibi etkinliklerden uzak durmalısınız. Daha çok mutlu olduğunuz yerlerde vakit geçirmeli, arkadaş gruplarına dahil olmalısınız. Gün içinde enerjinizi yeteri kadar atarsanız akşam uyumanız kolaylaşacaktır. Kendinizi takip edin belirtiler bir süre daha devam ederse  öncelikle bu durumu ailenizle paylaşmalı onların desteği ile bir uzmandan yardım almanız daha doğru olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak