Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Sınav öncesi aşırı heyecan sıkıntı kaygı

Soru
6 görüntülenme
0

Merhaba hocam.Erkeğim.Bende sınav öncesi,mülakat öncesi ,görüşme öncesi aşırı heyecan,panik,mide bulantısı,üşüme,baş dönmesi halsizlik,iştah kaybı moral ve motivasyon eksikliği oluyor.Bundan 2 sene önce 6 ay kadar cipralex 50 mg kullandım.Daha sonra 1 yıl önce 6 ay kadar selectra kullandım.Selectra kullanımını bitirdikten sonra kendimi iyi hissediyordum.Bir sıkıntım kalmamış gibiydi.Fakat yine aynı şeyleri yaşamaya başladım.Şu anda yine gelecek kaygısı,içimde sıkıntı bunalmalar,sınav mülakat önceleri aşırı heyecan korku oluyor.Gün içerisinde sürekli olmuyor bu fakat aklıma farklı konular gelecek kaygıları gelince içimi kara bulutlar kaplıyor ve kalbim çarpıyor moralim bozuluyor ve sıkıntı oluşuyor içimde.Ayrıca daha önce olmayan bir şey oldu,yeni insanlarla tanışmak,yeni ortamlara girmekten çekiniyorum.Tanımadığım birisine telefon edemiyorum.Konuşmaktan çekiniyorum.Acaba bu durum tam olarak nedir?Atlatılabilir mi?Ne yapmalıyım?Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim.

Vermiş olduğunuz bilgiler sosyal fobi de görülen belirtilerdir. Gelecek kaygısı veya bazı durum ve olaylar karşısında evham yapmak daha farklı bir durumdur. Olaylara ve hayata karşı düşünce ve değerlendirmeleriniz üzerinde çalışmanız gerekli. Bunu bir uzman ile birlikte yapmanız daha çabuk sonuç almanızı sağlayacaktır. Yaşamış olduğunuz sorunlar kalıcı yapıda değildir. Tamamen iyileştirilebilecek durumlardır.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 185 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com