Sınıf arkadaşlarım beni dışlıyor.

Soru

17 yaşındayım sınıf arkadaşlarım beni hiçbir sebep yokken dışlıyorlar istemiyorlar alay ediyorlar bu durum beni zamanla çok etkilemeye başladı iletişimim bile olmayan kişiler üstelik. Kendimi çok yalnız hissediyorum.Bu psikolojiyle nasıl başa çıkarım?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaş itibarıyla hassas bir dönemdesiniz. Yaşadıklarınızdan etkilenme ihtimaliniz başka yaş gruplarına göre daha yüksek. Hayatımızda bizi karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Boyle durumlarda hatalı düşünce kalıpları oluştururuz. Sizde bu durumdan etkilenmiş gözükyorsunuz, benlik algınızda problemler oluşturmuş ve kendinizi değersizleştirme eğilimi içine girmişsiniz. Bu düşünceyi değistirmek için cabalamalısınız. Yeni gruplara dahil olmak için daha istekli ve girişken olmalısınız. Ozgüveninizin yukselmesi için kendinizi iyi hissettiğiniz alanlara ve yerlere ağırlık vermelisiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak