Sinir sistemlerim bozuk ne yapacağımı bilmiyorum.Önerileriniz nedir?

Soru

Merhabalar, Sinir sistemlerim bozuk. Ben lezbiyenim.Kadınlardan hoşlanıyorum.Kadınlarla sürekli boşlukta hissettiğim için internetten tanışıyorum.Kadınların sürekli bende geçmişindekileri,geçmişinde sevdiği insanları aramasından ve onları düşünerek bir insana dokunmasından rahatsız oluyorum. Ve artık kimseye güvenemiyorum. Ne yapacağımı ya da ne yaptığımı şu an bilmiyorum. Tanıştığımda hoşlandığım biri ile direk sevişmek istiyorum. Ve kaç kişi ile olacağımı hesaplamak da istemiyorum. Hoşlandığımda tanıştığım gibi sevişmek istiyorum ve sonra başka hoşlandığım kişilerle konuşmaya başlıyorum. Ve sonra ağlayasım geliyor. Ve bir şeyler yaşarken aklıma geçmişteki kötü şeyler geliyor. Geçmişte Bir insanın bana dokunurken başkasını hissettiği ve bu aklıma gelince sinirlenip başka insanlarla da görüşmeye başlıyorum ve sinirlerim bozuluyor. Ve insanlara kötü davranmak istiyorum. Ve sonra mutlu çiftleri görüp ağlayasım geliyor. Ve sonra koca birgün sinir krizi geçiriyorum.Annemle babam ayrılar.Hep sevilmek istedim.Onlar sadece beni dış görünüşümle yargıladılar.Ve dış görünüşüm için çoğu benle oldu.Son zamanlarda bahsettiğim gibi uyuyamıyorum geceleri.Sabaha karşı uyursam uyuyorum.Ve tüm gün gündüz uyuyorum.Zaman zaman yemek yemiyorum pek. geçmişteki kötü olaylar ve tramvalar beni huzursuz,mutsuz hissetmeme neden oluyor.Kendimi gün içerisinde huzursuz ve strestli hissediyorum.Kaygı problemim var.3 tane tacize uğradım ayrı zaman dilimlerinde.5 aylık sevgilimden ayrıldım.Beni takıntı yaptı. Tehdit edici cümleler kuruyor benle ilgili anneme.5 yaşımda,7 yaşımda ve 17 yaşımda.Hem kadın hem de erkekler tarafından.Üniversite sınavına kendimi veremedim 2 yıl oldu liseden mezun olalı.Tekrar hazırlanıyorum.Ne yapacağımı bilmiyorum.Konsantre olamıyorum.Bir dersten başka derse geçiyorum.Bu film izlerken de oluyor.Çevremde çok insan yok.Dostlarımdan baya kazık yedim.Ailem beni pek salmaz dışarı.Güvendiği arkadaşlarım pek yok.19 yaşındayım.Önerileriniz nedir? Bana yardım edin.

0

Cevap ( 1 )

  1. Mehmet Artıran

    Yaşadığınız sorunların çözümü uzman desteği almanızı gerekli kılıyor. Ayrıca bir psikiyatrise de başvurup ilaç desteği ile ilgili görüş almanızda fayda var.
    Sorunlarınızı geçmiş ve yakın zamanda yaşadıklarınız olarak iki başlığa ayırmak lazım. Travmalardan bahsetmişsiniz. Özellikle bu durumla ilgili uzmana başvurmanızda fayda var.
    Sorunlarınız konusunda farklı bir bakış açısı geliştirmelisiniz. Şöyle ki: Olaylar oluyor ve bunların sizde bir etkisi oluyor. Dışımızda olanlar ne olursa olsunlar bizdeki etkileri bizim bu olayları değerlendiriş şeklimizle ilgilidir. Anlattıklarınızdan değerlendirme yapınızda oldukça bozulmalar olmuş ve her şey sizde fırtına etkisi yaratmaya başlamış. Yani siz bana akıl ve düşüncelerinizin sizin aleyhimize çalıştığını vurgulamış oluyorsunuz. Bu gün yaşadıklarınızın bazıları benzer şekilde geçmişte de yaşanmıştır ama sizin için o kadar kırıcı olmamıştır. Peki bu gün niye bu kadar yıkıcı olmaktalar? Sorunun cevabı düşünce filitrelerinizle ilgili. Bazen filitrelerimiz o kadar kirleniyor ki, boğulma hisleri yaşıyoruz. Yapabilirseniz düşünce ve değerlendirme şeklinizi gözden geçirin ve temizlik yapın. Olmuyorsa yukarıdaki önerimi dikkate alın ve bunu bir uzmanla birlikte yapın.

    "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak