Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Sinirlilik ve düşünce yanlışlığı

Soru
6 görüntülenme
0

Kolay gelsin babam daha önce Adana’da ruh sağlığı hastanesinde yattı. Şimdi ise hastalığı tekrar nüksetti ve bu durum ev huzuruna aşırı derecede darbe vurdu. Sürekli kavga hali var. Kafasından birşeyler kurup gerçek olduğuna inanıyor. Solian adında ilaç kullanıyordu önceden artık kullanmıyor ve hastaneye gitmeyi kabul etmiyor. Ben öğretmen olduğum için Akşehir’de çok bulunamıyorum ve annem bu konuda çok kötü durumda ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Babanızın psikiyatrik bir oykusu ve hastane yatışı olması patolojik bir durumu olduğunun zaten bir kanıtı. Boyle durumlarda kişi ilaç kullanımına devam etmeli. Aksi takdirde hastalık artarak devam eder ve bir süre sonra kontrolü kaybetme noktasına gelir birey. Bu başta kendisine olmak üzere ve cevresine zarar verir ve yaşam kalitesi oldukça düşer. Gerekirse kendiniz bir psikiyatri uzmanına danışarak son durumu anlatabilirsiniz. Size yol gosterecektir. Ilaç kullanımına bir şekilde devam edilmeli bu onu sakinleştirecek ve o zaman daha rahat iletişime geçilir hale gelicek. Ilaç kullanımıyla eş zamanlı terapi desteği içinde ikna edebilirsiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Fatih 2 sene 1 Cevap 187 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com