Sinirlilik ve düşünce yanlışlığı

Soru

Kolay gelsin babam daha önce Adana’da ruh sağlığı hastanesinde yattı. Şimdi ise hastalığı tekrar nüksetti ve bu durum ev huzuruna aşırı derecede darbe vurdu. Sürekli kavga hali var. Kafasından birşeyler kurup gerçek olduğuna inanıyor. Solian adında ilaç kullanıyordu önceden artık kullanmıyor ve hastaneye gitmeyi kabul etmiyor. Ben öğretmen olduğum için Akşehir’de çok bulunamıyorum ve annem bu konuda çok kötü durumda ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Babanızın psikiyatrik bir oykusu ve hastane yatışı olması patolojik bir durumu olduğunun zaten bir kanıtı. Boyle durumlarda kişi ilaç kullanımına devam etmeli. Aksi takdirde hastalık artarak devam eder ve bir süre sonra kontrolü kaybetme noktasına gelir birey. Bu başta kendisine olmak üzere ve cevresine zarar verir ve yaşam kalitesi oldukça düşer. Gerekirse kendiniz bir psikiyatri uzmanına danışarak son durumu anlatabilirsiniz. Size yol gosterecektir. Ilaç kullanımına bir şekilde devam edilmeli bu onu sakinleştirecek ve o zaman daha rahat iletişime geçilir hale gelicek. Ilaç kullanımıyla eş zamanlı terapi desteği içinde ikna edebilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak