Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Sinirsel bozukluk

Soru
17 görüntülenme
0

Giresun’da yaşıyorum. Ve burada gerçekten iyi bir doktor bulmak çok zor. 2018in Aralık ayında babamı kaybettim. Annem normalde de sinirli fakat babamdan sonra daha sinirli, her soruya agresif ve sinirli cevap veren ve çok sesli konuşan biri oldu. Genelde de böyleydi fakat bu durumdan sonra daha da arttı. Ben bir şekilde idare etmeye çalışıyorum fakat ev içerisinde okb olan da bir abim var. O da aslında tetikliyor bizi. Herşeyi sorun yaratıyor, her sorunu da büyütüyor. Ben de ev içerisinde bu kadar sorunu kaldıramaz oldum. Artık hergün herşeye bağıran çağıran insanlara dayanmak zorunda kalıyorum. Fakat çözüm yaratmak ve onları kazanmak için de elimden geleni yapmak istiyorum. Abim okbsinin düzeleceğine inanmadığı için tedaviyi istemiyor. İlaç kullanacağım ve bir süre sonra böbrek ve karaciğerlerimi bitirecek deyip ilaç kullanmayı reddediyor. Konuşmayla da düzeleceğine inanmıyor. Annem ise bütün bunlar birikmiş olacak ki daha da sinirli bir insan oldu. Oturup sakin bir konu konuşamıyor, sorun olan bir şeyi sakin bir şekilde halledemiyoruz. Kendisini tutamıyor resmen. Artık beni de bu durumlar etkilemeye başladı farkındayım. Ben de bağırarak cevap vermeye, kendimi anlatmaya çalışıyorum. Tartışma sonunda bağırmaktan boğazımın acıdığını ve ellerimin titremeye başladığını farkediyorum. Öfkemin ve sinirimin dinmesi de uzun sürüyor. Kendimi artık çok fazla sinirli olarak buluyorum ben de. Yani git gide anneme ve abime benzediğimi görüyorum. Fakat ben eski halime dönmek istiyorum. Annemin de abimin de. Lütfen bu konu hakkında yardımcı olun..

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Yaşamış olduğunuz olayların sizi fazlaca gergin hale getirmiş. Bircok kişi ve durumla başa çıkmak zorunda kalmışsınız. Kontrolünüzü kaybetmeden önce mutlaka bir terapiste gitmelisiniz. Anladığım kadarıyla ailenizinde size ihtiyacı var. Siz iyi olmalısınız ki onlara yardımcı olun. Bu donemi terapi desteği ile atlatmanız size çok daha fazla yarar sağlayacaktır. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır bu tarz genelleme ve felaketlestirmeler bizlerin düşünce yapısında oluşturduğumuz hatalı inanışlardan kaynaklanır. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir.


Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
ssuleidil 2 sene 1 Cevap 161 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com