Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Sorunumu bilmiyorum – Hiçbir şey beni mutlu edemiyor

Soru
18 görüntülenme
0

Merhaba ben 29 yaşındayım, çalışıyorum ama işimi Sevmiyorum. Çok iş aradım ama istediğim gibi bir iş bulamadım. Okuduğum bölüme, verdiğim emeklere bazen acıyorum çünkü daha iyisini ararken istediğim işi bulamadım. Aynı zamanda ne yaparsam yapayım içimdeki o boşluğu dolduramıyorum. Hiçbir şey beni mutlu edemiyor, Okuduğum kitaplar, gittiğim yerler, tatiller, hiçbir şey..Ne yaparsam yapayım içimdeki boşluk dolmuyor. Hem bedenimde hem ruhumda hem zihnimde bir acı ve karmaşa hissediyorum. Bir gün hoşuma giden şey ertesi gün hoşuma gitmiyor. Dengesiz ve aşırı bitkin, mutsuz tek başıma HİSSEDİYORUM. Ailem de ne yapacağını şaşırdı ama ben kimseyi görmek, konuşmak iştemiyorum. NE Aile ne arkadaş ne sevgili. Çünkü hepsinden bir şekilde hep zarar gördüm ne yapacağımı bilmiyorum birçok sorunum var nasıl baş geleceğimi bilmiyorum. Ne olur benim sorunum ne söyleyin bana yardımcı olun. Allah razı olsun.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Bu sürecin ne kadar süredir devam ettiği önemli, eğer uzun süredir devam ediyor ve kendiniz çözmeye çalışıp başarısız olduysanız bir uzmana gitmenizi öneririm. Bahsettiğiniz belirtiler günlük yaşamınızı işlevsiz hale getirecek, yaşam kalitenizi düşürecek semptomlar. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Şimdiye kadar yaşamış olduğunuz olayları genelleme yaparak tüm hayatınıza yaymışsınız. Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Banganian 2 sene 1 Cevap 136 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com