sosyal fobi

Soru

16 yaşındayım ilerlemiş derecede sosyal fobi var bende araştırdıktan sonra anladım. önceleri yapım böyledir falan diyodum. psikiyatrıye gidemeyecek kadar utamgacım ne yapıcağımı bilmiyorum. lütfen korkuarınızın üzerine gidin demeyein daha kötü oldum. konuşurken yüzüm kıpkırmızı oluyor hiç bişekilde kendimi ifade edemiyorum. tek başıma bi yere gidemiyorum daha neler neler.. lütfen yardımcı olun

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:

  Bahsetmiş olduğunuz sorununuzu bir çok insan farklı durum ya da koşullarda yaşayabilmektedir. Bu tip sorunlar kişinin yaşam kalitesini oldukça düşüren durumlar yaratır. Sorununuzu ortaya çıkarabilecek bir den çok psikolojik neden olabilir. Utangaçlığa dair hatalı inanışlar oluşturup kendinizi değersizleştirme eğiliminde olabilirsiniz.Bu konuda en yakınınızda olan kişilerden destek alabilirsiniz. ilk önce küçük gruplarda utangaçlığınızı yenmeyi hedeflemeli daha sonra büyük gruplara geçmelisiniz. Ama öncelikli yapmanız gereken şey mutlaka bir uzmandan destek almak olmalı.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak