Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Stres

Soru
0 görüntülenme
0

Merhaba. 16 yaşında bir kızım.Yaklaşık 4-5 aydır sürekli olarak yaşadığım olaylarda stresleniyorum daha öncesinde sadece sınavlarda olan hafif heyecanla karışık stres fazlalaşmaya başladı artık sınavlara girerken bazen ellerim biraz titriyor yada birine ulaşamadığımda bişey olduğunda direk başına kötü bişey gelmiş olduğunu düşünüyorum( araba mı çarptı kaza mı geçirdi vs) bunları araştırdıkça da bütün psikolojik hastalıklardan kendimde birkaç madde buluyorum araştırdığımda hipokondriazis olabilceğimi düşündüm ve ister istemez psikolojimin bozuk olduğunu düşünüyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum psikiyatriye gidersem de yanlış teşhis konulup ilaç kullanmaktan korkuyorum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Yaşınız gereği bazı duygu durumlarını diğer yaş gruplarına göre yoğun yaşamanız çok normal. Sınav stresi bu dönemlerde yoğunluğu tavan yapan bir süreçtir. Bunu yaşamanızda normal, ancak bu kaygı günlük hayatınızı etkiler hale geldiyse o zaman müdahale edilmesi gerekir. Buraya yazdıklarınızda Hipokondriyazis e dair belirti yok. Bu şekilde kendiniz araştırma yaptıkça daha çok etkilenerek kendinizi daha karamsar bir ruh haline sokma ihtimaliniz yüksek gözüküyor. Bu nedenle bir psikiyatriste gitmek en doğrusu olacaktır. Eğer gerçekten bir patoloji söz konusuysa erken teşhisle ilaç kullanmak bir çok belirtinin önüne geçecektir.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Ayse 2 sene 1 Cevap 168 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com