takıntılık

Soru

merhabalar ben sürekli düşüncelere takılı kalıyorum mesela aklıma bir düşünce takılıyor sürekli onu düşünüyorum cevabını arıyorum buluyorum rahatlama oluyor sonra düşünce yine geri geliyor mesela geçen berbere gittim berbere alkölü sigarayı bıraktım dedim oda bana alkolü bıraktın anlıyorumda sigarayı nasıl bıraktın dedi bu da bende takıntılık yaptı sürekli bunu tekrarlıyorum acıba bana alkölü bıraktın anlıyorumda sigarayı nasıl bıraktın anlamıyorum mu dedi yoksa sigarayı nasıl bıraktın anlıyorumda alkçlü nasıl bıraktın anlamıyorum mu dedi hep bunu düşünüyorum aklımdan çıkmıyor sıkıntı yapıyor yada aklımda çeşitli hayaller üretiyorum ve o hayal ettiğim şeyin doğru cevabını arıyorum sonra buluyorum geçici rahatlıyorum sonra yine hayal geliyor busef farkılı cevaplar arıyorum sıkıntım nedir bilgi verirseniz sevinirim bahcesi2222@hotmail.com erkeğim yaş 26

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:Takıntılı davranışlar bir çok kişide olabilmektedir. Genellikle bu tip takıntılı davranışlarda artış olabilmekte veya başka davranışlar şeklinde devam edebilmektedir. Takıntılara olayla ilgili hatalı inanışlarımız neden olabilir. Bunları durdurmayı denemelisiniz ancak bu tek başınıza üstesinden gelebileceğiniz bir durum değil bu nedenle bir uzmandan destek almanızı öneririm.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak