Tedavi reddi

Soru

Yillar once kardesime aksiyeti bozuklugu teshisi kondu tek seansta ilac  verildu ilac kullanmayi ve tekrar doktora gitmeyi reddetti ve hala reddediyor nasil bi cozum yolu bulabiliriz

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kişi istemediği bir şey yaptırılıyormuşçasına zorla bir yere götürüldüğü zaman kendini daha da kötü hissetmekte ve aslında etrafındaki kişilerle arasındaki güven ilişkisini de zedelemekte. Bundan dolayı danışma alması gereken kişinin yakınlarından onunla iyi anlaşan kişi kimse ikna yolunu denemesi gerekir.

  Kendisiyle konuşurken tansiyonun yükseldiği bir anda değil, daha sakin bir anda psikolojik destek konusunu açmalısınız. Konuşurken ses tonunuz, yaklaşımınız kullandığınız kelimeler çok önemli. Onu yargılamadan, iş birliği içinde olduğunuzu hissettirmelisiniz. Ona değer verdiğinizi, onun bu durumu aşabileceğini ve gerekiyorsa birlikte bu durumun üstesinden geleceğinizi ona anlatmaya çalışmalısınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz

  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak