Transseksuellik

Soru

Merhabalar ben transseksuelim, transkadinim ve insanlarin bu durumu hatirlatmalari, kabul edememeleri veya olur da farkedilirse sosyal bir oryamda durumum tepkim, tavrim nasil olmali cunku bu durumun bilinmemesini istiyorum, patavatsiz birinin bu durumu bilerek ya da bilmeyerek acik etmesi halinde tepkim, tavrim ne olmali? Iyi gunler.

0

Cevap ( 1 )

  1. Cinsel kimlik tercihleri farklı olan insanları toplulumuzun büyük kısmı yadırgamakta ve dediğiniz gibi olumsuz tepki gösteren kişiler olabilmektedir. Yaşanacak olumsuz bir durum karşısında, o anki şartlara bağlı olarak nasıl bir tepki göstereceğiniz ortaya çıkacaktır. Ancak ne olursa olsun şiddetten (sözel ya da fiziksel) kaçınılmalıdır. Şiddet içerikli davranışlar kişileri hiç bir sonuca götürmemekte ve hiç kimseye bir şey öğretmemektedir.

    Kendinizi psikolojik olarak korumak ve stres yaşamamak için olabildiğince duyarsız kalmak – ama gerçekten duyarsız kalabilmekten bahsediyorum- en iyi yol olarak gözükmektedir. Vereceğiniz tepki ve karşılıklar karşınızdaki kişinin tepkisini arttırmaya ve şiddetlendirmeye neden olacaktır.

     

Cevap bırak