Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Transseksuellik

Soru
24 görüntülenme
0

Merhabalar ben transseksuelim, transkadinim ve insanlarin bu durumu hatirlatmalari, kabul edememeleri veya olur da farkedilirse sosyal bir oryamda durumum tepkim, tavrim nasil olmali cunku bu durumun bilinmemesini istiyorum, patavatsiz birinin bu durumu bilerek ya da bilmeyerek acik etmesi halinde tepkim, tavrim ne olmali? Iyi gunler.

Cinsel kimlik tercihleri farklı olan insanları toplulumuzun büyük kısmı yadırgamakta ve dediğiniz gibi olumsuz tepki gösteren kişiler olabilmektedir. Yaşanacak olumsuz bir durum karşısında, o anki şartlara bağlı olarak nasıl bir tepki göstereceğiniz ortaya çıkacaktır. Ancak ne olursa olsun şiddetten (sözel ya da fiziksel) kaçınılmalıdır. Şiddet içerikli davranışlar kişileri hiç bir sonuca götürmemekte ve hiç kimseye bir şey öğretmemektedir.

Kendinizi psikolojik olarak korumak ve stres yaşamamak için olabildiğince duyarsız kalmak – ama gerçekten duyarsız kalabilmekten bahsediyorum- en iyi yol olarak gözükmektedir. Vereceğiniz tepki ve karşılıklar karşınızdaki kişinin tepkisini arttırmaya ve şiddetlendirmeye neden olacaktır.

 

Konuşma Devam Ediyor 0
comeasyouare 2 sene 1 Cevap 169 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com