Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Truman olabilir miyim

Soru
0 görüntülenme
0

Ben 16 yaşında bir kızım . küçüklüğümden bu yana bazı şeyleri yaparken sanki en sevdiğim kişi beni izliyor gibi davranıyorum. Aslında izlemediklerini biliyorum fakat ya görüyorlarsa diye düşünmekten de kendimi alıkoyamıyorum. Ama görmediklerini biliyorum. Ben psikoloji ile ilgili kitaplar okumayı çok severim ve okuduğum kitapların birinde bana benzer bir olay vardı. Bu yüzden acaba ben de truman mıyım diye merak ediyorum. Yaşımın ve ergenliğin de getirdiği şeylerle beraber hayal kurmayı çok seviyorum ama bazen kurduğum hayaller o kadar gerçekçi geliyor ki üstünden biraz zaman geçtikten sonra hayal mi yoksa yaşadım mı ayırt edemiyorum. Bir de bazen çok sinirlendiğimde kendimi kontrol etmekte çok zorlanıyorum bir şeylere ya da kendime vurarak zarar veriyorum. Kendime veya insanlara zarar verince sonradan pişman oluyorum . Ama o an dayanamıyorum işte. (Bu ayrıntı önemli olur diye yazıyorum : 5 yaşından 8 yaşına kadar komşumuzun cinsel tacizine(tecavüzün bir tık gerisi de denilebilir) maruz kaldım

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı:  Yaşınız gereği inişli çıkışlı duygu durumları yaşamanız normal. Hissetiklerinizin ardında sevdiğiniz kişiler tarafında beğenilme ve onaylanma isteğiniz yatıyor olabilir. Truman sendromu olup olmadığınızı anlamak için daha detaylı bir muayene olmanız gerekir. Bahsettiğiniz ayrıntı üzerinde çalışılması gereken bir konu birde kendinize ve çevrenize zarar verme eğiliminde olduğunuzu hesaba katarsak bir psikiyatristen mutlaka randevu almalısınız.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

Cevaplandı 0
Bilmem 2 sene 1 Cevap 169 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com