Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Tssb – travma

Soru
0 görüntülenme
0

Merhaba, acaba tssb’nin belli bir olayla değil de hayatın belli bir dönemiyle ilgili olması mümkün mü? Zaten bir konuyla ilgili terapi gördüğüm sırada farklı bir olay daha yaşadım ve  kabusların ve flashbacklerin konusu artık bu yeni olayla ilgili olmaya başladı. Yani anlayamadığım şey, psikolojik durumumun bu üstüste olan şeylerin ortak sonucu mu yoksa iki farklı olayın iki farklı sonucu mu olduğu.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Bahsettiğiniz gibi travmanın bir olay değil, hayatın bir bölümüyle ilgili olarak yaşanma durumu olabilir. Yaşadığınız olay ne, kaç yaşındasınız, ne zamandır terapi alıyorsunuz, terapistiniz hangi yaklaşımı benimsiyor bunların hepsini bilmek gerekir. Geçmişte yaşadığınız olayla şimdiki olaylar arasında farkında olmadan bir bağ kurmus olabilirsiniz yada hiç bilmediğiniz farkında olmadığınız başka bir travmanız olabilir. Bunları terapistinizle konuşmalısınız. Yeni yaşadığınız olayı detaylandırmak gerekir. Öncekiyle benzerlikleri var mi, kişiler, ortam, hissettirdikleri? Her iki durumda da müdahale edilebilecek teknikler vardır. Zamana ihtiyacınız olabilir.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
outoforder 2 sene 1 Cevap 171 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com