Tssb – travma

Soru

Merhaba, acaba tssb’nin belli bir olayla değil de hayatın belli bir dönemiyle ilgili olması mümkün mü? Zaten bir konuyla ilgili terapi gördüğüm sırada farklı bir olay daha yaşadım ve  kabusların ve flashbacklerin konusu artık bu yeni olayla ilgili olmaya başladı. Yani anlayamadığım şey, psikolojik durumumun bu üstüste olan şeylerin ortak sonucu mu yoksa iki farklı olayın iki farklı sonucu mu olduğu.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bahsettiğiniz gibi travmanın bir olay değil, hayatın bir bölümüyle ilgili olarak yaşanma durumu olabilir. Yaşadığınız olay ne, kaç yaşındasınız, ne zamandır terapi alıyorsunuz, terapistiniz hangi yaklaşımı benimsiyor bunların hepsini bilmek gerekir. Geçmişte yaşadığınız olayla şimdiki olaylar arasında farkında olmadan bir bağ kurmus olabilirsiniz yada hiç bilmediğiniz farkında olmadığınız başka bir travmanız olabilir. Bunları terapistinizle konuşmalısınız. Yeni yaşadığınız olayı detaylandırmak gerekir. Öncekiyle benzerlikleri var mi, kişiler, ortam, hissettirdikleri? Her iki durumda da müdahale edilebilecek teknikler vardır. Zamana ihtiyacınız olabilir.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak