Unutmak

Soru

Merhaba. Geçmişte yaşanan bir olay var fakat bir türlü aklımdan silemiyorum. Uzun süredir mücadele ediyorum. Fakat her an aklıma geliyor ve mutsuzluğa sebebiyet veriyor. Diğer insanlar için çok basit görülen bir olay ama ben fazla takıyorum sanırım. Kendi kendime bu olaydan kurtulabilir miyim? Kendi çabamla ne yapmam gerekiyor?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kişinin, herhangi bir durumdan kurtulması için öncelikle onun farkında olması gerekir. Farkında olmadığınız bir şeyden kurtulmanız mümkün olmaz. Çünkü herhangi bir durumun terslik içerdiğini anlamanız için öncelikle onu tanımanız gerekir. Tanıdığınız, bildiğiniz ve hissettiğiniz durumu tanımlayabilir, varsa yolunda gitmeyen duygularınızın farkına varabilmek için çaba harcayabilirsiniz. Ama bunu tek başınıza yapabilmeniz zor. Uzun süredir mücadele ettiğinizi soyluyorsunuz belli ki sizde travma etkisi yaratmış.  Bir uzman desteğine ihtiyacınız olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak