Uykuda panik

Soru

Merhaba bende bazı geceler uykuya dalma sırasında veya yeni dalmışken boğulcakmış gibi uyanma ve çarpıntı oluyor ama uyanınca geçiyor uzun sürmüyor. Uyku apnesi mi yoksa panik bozukluk mu olduğunu ayırt edemediğimden önce kbb ye muayene oldum ve fizyolojik bir sorun çıkmadı. Bende hafif anksiyete de var ve daha önceden de uyku problemim, uykudan korkma kaçınma sorunlarım vardı. Yani yaşadığım şikayetler bunlara mı bağlı ve uyku paniği mi yaşıyorum?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: eğer yaptırdığınız testlerde herhangi fizyolojik bir sorun çıkmadıysa psikiyatriye muayene olmanızda fayda var. Daha detaylı bir görüşme gerekiyor. Anksiyete bozukluklarıyla görülen uyku sorunları genelde uykuya dalma ve uykuyu sürdürme problemleri olarak kendisini gösteriyor. Uyuyamamanız gün içerisinde daha yorgun ve sinirli olmanıza sebep olur. Bu döngü kontrol edilemez bir hal alabilir. Bu durumun günlük yaşamınızı etkilediğini düşünüyorsanız bir uzmana danışmalısınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak