Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Yanlis his

Soru
18 görüntülenme
0

Yanliş insana aşık olma ondan kurtulmak icin ne yapabilirim bir de bu yasak aşk.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Burada aşk hissettiğiniz kişi ile yasak bir ilişki içinde mi olduğunuz yoksa platonik mi olduğu ne zamandır bu duyguyu hissettiğiniz önemli noktalar bunları bilmek gerekir. Ancak yine de her şekilde bu duygudan vazgeçmekten istediğinizi anlıyorum. Her şeyden önce ikinci kişi olmaktan kurtulmayı istemelisiniz. Bu, bir tür bağımlılık; gerçekten kendinize hak ettiğiniz değeri vermek istiyorsanız çaba göstermelisiniz. Üzüldüğünüzü, depresyonda olduğunuzu ya da acı çektiğinizi hissediyorsanız, bunun en büyük sebeplerinden biri yalnızca sevdiğiniz kişinin varlığında kendinizi mutlu olmaya şartlamanız ve sevdiğiniz kişiye ihtiyacınız olduğunu hissetmeniz.  Fiziksel olarak uzaklaşmayı deneyin. Sevdiğiniz kişiden uzak olmak istemiyor olabilirsiniz, ancak asla birlikte olamayacağınızı bildiğiniz birine fiziksel anlamda yakın olmanız, ruh sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. Sevdiğiniz kişiyi ve ona yakın insanları aramamaya, sık sık gittikleri yerlere gitmemeye çalışın. Sevdiğiniz kişiyle bir şekilde iletişimde kalmak durumundaysanız (iş gibi elinizde olmayan nedenlerden dolayı) mesajlarına ya da aramalarına anında geri dönüş yapmayın. Kendinize, sağlıklı düşünebilmek ve doğru karar verebilmek için biraz zaman tanıyın ve yalnız kalın.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Bazen anlatamiyor insan 2 sene 1 Cevap 193 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com