Yardım edermisiniz

Soru

3 sene önce babamı bir hafta sonra annemi bir ay sonrada abimi kaybettim ailemi kaybettikten sonra evli ablama taşındım yaşım 21 evlendim şuan zaman aktıkça kötüye gidiyorum eşime istemsizce kötü davranıyorum hiç Bir şekilde mutlu olamıyorum hep kafamda intihar etme düşünceleri toplum içine çıkmak istemiyorum çalışamıyorum 3 yıldır kullanmadığım ilaç kalmadı

Sizden bana yardımcı olucak bir cevap bekliyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Oncelikle eğer intihar düşünceleriniz varsa vakit kaybetmeden bir psikiyatriste gitmelisiniz. Kısa sürede ağır kayıplar yaşamışsınız ve olayları sizi fazlaca gergin hale getirmiş. Sağlıklı bir yas süreci geçirememiş olma ihtimaliniz var. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır bu tarz genelleme ve felaketlestirmeler bizlerin düşünce yapısında oluşturduğumuz hatalı inanışlardan kaynaklanır. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Sadece ilaç tedavisi yararlı olmaz eş zamanlı olarak terapi desteği almalısınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak