Yardım istiyorum bu hayattan memnun değilim

Soru

Merhaba adım Batuhan sakaryada yaşıyorum 21 yaşındayım öncelikle kendimde farkında olduğum sorunlardan bahsedeceğim nedensiz ve istemsizce yalan söyleme arzusu ve söylemekteyim sıksık olmasads arada yaptığım bu bence affedersiniz salaklığımdan kurtulmak istiyorum kız arkadaşımla uzun süredir birlikteyiz ve oda bana bunu niye yaptığını ben seni sen olduğun için sevdiğini söyledi ben yalanlardan insan kırmaktan babamın annemle yıllar önce gittiğinden dolayı içimde burukluk aileme yalan söyleme zorunluluğundan kaynaklanacağını düşünüyorum ne yapmam gerek nasıl başa çıkabilirim ücretsiz psikolojik destek veriyor mu devlet hasteneleri veya sizin önerileriniz nelerdir lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ediyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:  Yazdıklarınız “mitomani” yalan soyleme rahatsızlığına işaret ediyor olabilir. Bu durum kişilerin dikkat çekmek ve toplumda odak noktası haline gelmek için söylediği ufak tefek yalanlar ile başlar. Aynı zamanda söylemiş olduğunuz yalan türünden kendinize dair olan benlik algınız ve özgüven ile ilgili problemleriniz olduğunu gösteriyor. Kendinizi değersizleştirme eğiliminiz olabilir. Kendiliğinden geçeçek yada tek başınıza ustesinden geleceğiniz bir durum değil, psikoterapi desteği ile bu durumu aşabilirsiniz. Devlet hastaneleri yada belediyelere bağlı psikolojik danışmanlık merkezleri ucretsiz destek veriyor olmalı.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak