Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Yardım istiyorum

Soru
0 görüntülenme
0

Korkularım var sürekli bunalımdayım kendimi çevremden cektim biranda kimseyle konuşmak istemiyorum sürekli içimdeki ses bana yanlış şeyler konuştuğumu söylüyor ki ben haklı olduğumu bildiğim durumlarda bile kaçıp gitme isteği var sürekli kendimi dogdugum şehire ait hissetmiyorum kimseyi yanıma yakıştırmıyorum herkesten uzak durmak istiyorum ailemden bile kötü bir olay yaşayacakmışım gibi kafamda kurup kaldırıyorum kafayı yedim hiçbirsey yokken sanki dünyanın sonunun geldiğini düşünüyorum kendimi odama kapattım artık etrafımda kalanlarada zarar veriyorum psikolojik olarak ben neyin doğru neyin yanlış olduğu bilmiyorum okuduğum hiçbirseyden bişey anlamıyorum her yaptığım yanlış gibi geliyor halbuki mantıkla hareket eden bir insanım neden saçma seyler düşünüyorum haber dinlediğim zaman evde olay çıkarıyorum sanki basımıza gelicek diye Korkuyorum gelecekte karşıma yanlış insanlar çıkacak korkusuyla kimseyle konuşmak istemiyorum herkese benden uzak durun diyorum bunları neden yasıyorum ben bile bilmiyorum bana yardım edin doktora gitmek istemiyorum korkuyorum daha kötü olurum diye ve nereye gideceğimi de bilmiyorum durumumuz yok uzman destek almaya gittiğim devlet doktorlarıda beni uyusturuyor verdikleri ilaçla ve ben daha kötü oluyorum bıraktım ilaçları artık ilaç kullanmakta istemiyorum ben kurtulmak istiyorum tamamen artık okumak istiyorum benim hayallerim var sırf bunları yapmak istiyorum ders çalışmak istiyorum ama sonra boşverip yatıyorum müzik dinlerken sürekli kötü hayaller kurma isteği geliyor ve güzel şeyler hayal edecekken sonra diyorum ki olmaz böyle direk kötüsünü kuruyorum yardımcı olun yalvarırım her zaman annemi kolluyorum nefes alıyormu diye kapı pencere ocak kontrolleri yapıyorum korkuyorum basımıza bişey gelir diye Sizce Psikolog yardımımı almalıyım yoksa psikiyatrımı gitmeliyim bendeki sorunun ne olduğunu bilmiyorum 🙏

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Kaç yaşında olduğunuz ve bu durumun ne kadar zamandır devam ettiği önemli noktalar. Duyduğunuz sesler, takıntılarınız ve korku ve kaygılarınızın bu denli yoğun olması patolojik bir durumunuzun olduğuna işaret ediyor. Doktorların verdiği ilaçlarla ilgili beni uyuşturuyor düşüncesinden vazgeçmelisiniz. İlaçların yan etkileri olabilir fakat faydaları çok daha fazla. Bizi karamsarlığa iten şeylerin olayları değerlendirme şeklimiz olduğunu da bilmelisiniz. Daha gerçekçi mantıklı düşüncelerle hareket etmelisiniz. Ancak anlıyorum ki bunu tek başınıza yapma ihtimaliniz yok. Mutlaka bir uzmandan destek almalısınız. Maddi durumunuz olanak vermiyorsa daha önce gittiğiniz hastaneden değil başka bir devlet hastanesinden randevu alın doktor muhtemelen size ilaç verecektir. Daha önce kullandığınız ilacı ve yan etkilerini anlatın. Verdiği ilacı mutlaka kullanın. Ancak eş zamanlı olarak terapi desteğine de ihtiyacınız var. Bununla ilgilide belediyelerin psikolojik danışmanlık merkezlerini tercih edebilirsiniz. Bunlar hastane değil, ayrı merkezler. Oradaki bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Siyahinci77 2 sene 1 Cevap 164 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com