Yardım – Kendime yetememiş olduğumu düşünüyorum

Soru

Kendime yetememiş olduğumu düşünüyorum.  Düzgün hiçbir başarım olmayacağını. Kimseye gerçekten güvenmeyeceğimi  düşünüyorum. Kaçsam uzaklaşsam diyorum. Ama bazen herşeyi yapabileceğimi düşünüyorum . Hiçbir şey umrumda olmuyo . 19 yaşımda olduğumun farkına varıyorum . Çıkıp gerekirse dünyayı dolaşayım diyorum . Hafta içinde birçok kez düşüncelerim değişe biliyo . Ben neye veya nasil yaşayacağımı hâlâ çözemedim.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Durumunuza neden olabilecek bir den fazla neden olabilir. Kendinizi böyle hissetmenize neden olan durumları tespit etmek gerekir. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Kendinizi değersiz görme eğiliminden vazgeçmelisiniz. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak