Yardıma ihitiyacım var

Soru

Geçmişde yaşadığım kimseye anlatamadığım sorunlarım var utanç verici olması sebebiyle ile burda bile yazmaya korkuyorum geçmişde yaşadığım olayları düşündüğüm için sosyal yaşantımda arkadaş çevremde iş hayatım da herşeyden geri kalıyorum arkadaşlarım bana sürekli kötü görünüyorsun diyor haklılarda sebebi bu geçmişde yaşadığım sıkıntılar.depresyon ilaçları kullandım ama bu sorunları doktora veya bir psikoloğa anlatmadığım için ilaçların cok faydasını görmedim normal bir insan gibi düşünüp yaşamak istiyorum önerileriniz ne olurdu bana bide bu sorunlarımı psikoloğa anlatsam onlarda bana tiksinerek bakacakmış gibi geliyor ne yapmalıyım cesaretimi toplayıp bi psikoloğami gitmeliyim tavsiyeleriniz nelerdir.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle yaşadıklarınız ne olursa olsun hiçbir psikoloğun size o şekilde yaklaşmayacağını bilmeniz gerekiyor. Bu konuda hiçbir kaygı duymadan psikoloğa gidebilirsiniz. Yaşadıklarınızın ne olduğunu bilmiyorum ama sizde bıraktığı etkinin büyük olduğu anlaşılıyor. Sosyal hayatınızda etkilenmiş. Durumla ilgili irrasyonel inançlar geliştirip felakete dönüştürme eğiliminiz olabilir. Bizi karamsarlığa iten sebepler genelde konu hakkındaki düşüncelerimizdir. Sizi geçmişte tutan şeyleri çözümlemeli bu inançlardan vazgeçmelisiniz. İlaçlar terapi desteği olmadan tek başına her zaman yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden daha fazla vakit kaybetmeden mutlaka bir psikoloğa gidip destek almalısınız.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevap bırak