Yardımcı olabilir misiniz

Soru

Mmpı testinde Hipokondri ve histeri yüksekliği normal bireylerde de olabilir mi?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba , sorunuzun cevabını en aşağıda belirttim ancak aşağıdaki uyarı yazımızı ve soruları nasıl yönlendirmeniz gerektiğini paylaşıyorum:

  Cevaplarınızın daha sağlıklı ve yararlı olması için lütfen
  1. yaşınız, cinsiyetiniz ve eğer mümkünse şehir (zorunlu değildir) bilgisini baştan verin.
  2. Daha sonra konunun en önemli noktalarını veriniz.
  3. En sonda ise sorunuzu net bir şekilde yöneltmeyi unutmayın.

  Cevaplarınız 5-7 gün içinde yanıtlanmaya çalışılacaktır.
  İlaçlar hakkında sorularınız maalesef cevaplanmayacaktır.

  Unutmayın kendinizi çok kötü hissediyorsanız- tamamen umutsuz ve çaresiz hissediyorsanız, intihar düşünceleriniz veya başka birine fiziksel zarar verme düşünceleriniz aklınızdan geçiyorsa hemen bir acil servise veya en kısa zamanda (mümkünse aynı gün veya ertesi gün) bir psikiyatriste veya klinik psikoloğa başvurunuz.

  Sorunuzun cevabı: Normal insanlar derken sanırım psikolojik sağlığı normal seviyelerde olan insanlar demek istiyorsunuz.
  Mmpı testinde Hipokondri ve histeri yüksekliği psikolojik bir sorunu işaret etmektedir, sizin ‘normal’ diye adlandırdığınız kişilerde pek görülmez ancak görülmesi o kişilerin çok büyük psikolojik sorunları olduğu anlamına da gelmez. Raporun bir klinik psikolog tarafından değerlendirilmesi, raporun bütününe bakılması daha doğru olacaktır. Kaldı ki sadece MMPI raporu ile bir kişiyi değerlendirmek doğru değildir klinik görüşme dediğimiz klinik psikolojide klinik psikologların kullandığı görüşme ile daha derin değerlendirilmelidir.

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak